Orientační nabídka


 

Digitální odjezdové tabule ke každé zastávce můžete mít v mobilu

Doprava Ústeckého kraje nově nabízí cestujícím digitální interaktivní tabule s aktuálními odjezdy všech linek z konkrétní vybrané zastávky. Tabule je k dispozici na webu DÚK, kde lze vygenerovat QR kód, který funguje jako odkaz na konkrétní odjezdovou tabuli. Projekt vznikl ve spolupráci s Datovým centrem Ústeckého kraje.
Tisková zpráva z 15. února 2023
ilustrační foto
 

 
 

Ústecký kraj se snaží cestujícím připravovat nová a moderní řešení, aby jejich cestování bylo co nejjednodušší a nejpříjemnější. Díky centrálnímu sběru dat a dobré práci s nimi nabízíme cestujícím co nejpřesnější informace k odjezdu spojů, řekl hejtman Jan Schiller.

Ve spolupráci s Datovým centrem Ústeckého kraje v nedávné době vznikly nové interaktivní tabule s aktuálními odjezdy všech linek DÚK. Odjezdové tabule jsou k dispozici na webu DÚK nebo po zadání odkazu: tabule.dopravauk.cz. Zde je možné si vybrat jakoukoli zastávku a systém nalezne všechny spoje, které z této zastávky v blízké době odjíždějí. Pomocí různých filtrů lze například upřesnit nástupiště pro odjezd, zobrazit dopravce nebo připočítat k odjezdu aktuální zpoždění spoje.

Nově je u každé zastávky možné jednoduše vygenerovat QR kód, který funguje po načtení jako odkaz na odjezdovou tabuli konkrétní zastávky nebo nástupiště. „Tyto QR kódy budeme postupně doplňovat na jednotlivé zastávky k jízdním řádům a umožníme tak cestujícím rychle získat informace k aktuálním odjezdům,“ upřesnil radní pro dopravu Marek Hrabáč.

Naší snahou je vytvářet otevřená a volně dostupná řešení, která budou zároveň snadno použitelná. Odjezdové tabule ve spojení s QR kódy jsou ukázkou takového řešení, řekl ředitel Datového centra Ústeckého kraje Tomáš Kejzlar.

Při kontrole odjezdu spoje je možné odjezdové tabule kombinovat s mapou polohy spoje na odkazu zde: provoz.dopravauk.cz. Na mapě je patrné, kde se aktuálně spoj nachází. Po kliknutí na konkrétní spoj je dále možné zjistit poslední zastávku, bezbariérovost, zpoždění a kontakt na Centrální dispečink DÚK (CED DÚK).

Na CED DÚK  je možné se obracet s dotazy ohledně aktuálního provozu, zpoždění i s případnými mimořádnostmi, se kterými se cestující může setkat. Centrální dispečink DÚK (475 657 657) je pro cestující k dispozici každý den od 4:00 do 24:00 hodin.

1
Odjezdová tabule 

2
QR kód na zastávce umožní načíst do mobilu aktuální informace

 
 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 15.2.2023 / 15.2.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies