Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Digitální technická mapa Ústeckého kraje pomůže při stavebním řízení

 
01
Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo na svém zatím posledním zasedání akceptaci Rozhodnutí o poskytnutí dotace na projekt Digitální technická mapa Ústeckého kraje. Návrh rozhodnutí byl vydán Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR na základě žádosti Ústeckého kraje o poskytnutí dotace v rámci III. Výzvy Vysokorychlostní internet – Vznik a rozvoj digitálních technických map krajů Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
Tisková zpráva ze dne 2. července 2021
 

 
 

Zákon č. 47/2020 Sb. navíc výslovně krajům ukládá povinnost zřídit si a spravovat Digitální technické mapy svého území. Účelem těchto map je zajistit úplné a spolehlivé informace o existenci, prostorovém umístění a vlastnostech stavebních a technických objektů a zařízení, které jsou nezbytné pro přípravu a realizaci staveb, stavebních řízení, dále pro územní plánování, správu a rozvoj systémů dopravní a technické infrastruktury a pro další agendy veřejné správy a činnosti. Výše uvedené informace se budou týkat celého území ČR.

Pokrytí území ČR digitálními technickými mapami je důležitým předpokladem pro zrychlení přípravy staveb a součástí řešení pro zrychlení stavebních řízení. Na projekt Digitální technická mapa Ústeckého kraje je poskytována finanční podpora Evropské unie – Evropský fond pro regionální rozvoj – Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Více informací o projektu DTM ÚK naleznete na stránkách krajského úřadu: https://www.kr-ustecky.cz/digitalni-technicka-mapa-usteckeho-kraje-dtm-uk/ms-274546


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 2.7.2021 / 2.7.2021 | Zveřejnit od: 2.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém