Orientační nabídka

Dm rodinný běh v rámci Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem odstartovala radní Zalabáková

V sobotu 18. září se uskutečnil již 11. ročník tradičního běžeckého závodu v rámci série RunCzech Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem. Jeho součástí je i dopolední dm rodinný běh, který přilákal 1200 zájemců, kteří uběhli zkrácenou 3 km trať. Rodinný běh odstartovala krajská radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková.
Tisková zpráva ze dne 21. září 2021
Ústecký půlmaraton 2021 - start dm rodinného běhu

Ohlédnutí za jubilejním loňským 10. ročníkem 19. září 2020

Ta mohla na startu vidět rovněž ústeckého primátora Petra Nedvědického, který později odpoledne odstartoval hlavní běžecký závod. Radní Jindra Zalabáková se rovněž podílela na předávání medailí všem účastníkům rodinného běhu po doběhu do cíle.

Ideální běžecké podmínky, rychlá trasa a hodně diváků. Takový byl letošní ročník Mattoni 1/2Maratonu v Ústí nad Labem. V mužské kategorii dominoval Němec Tom Gröschel s časem 1:04:10. Druhý byl jeho krajan Nic Ihlow, který zaběhl o dvě minuty pomaleji. Mezi ženami doběhla první Hana Homolková v osobním rekordu 1:18:10. „Celý závod jsem běžela sama, tudíž jsem byla docela překvapená, když jsem překonala svůj osobní rekord,“ prohlásila v cíli Homolková, která letos vyhrála také v Karlových Varech a v Olomouci.

Celkově se Mattoni 1/2Maratonu v Ústí nad Labem účastnilo skoro 3000 běžců, například dm rodinný běh byl zcela vyprodaný. „Závod v Ústí nebyl jako jeden z mála v Evropě přerušený kvůli covidové pandemii. Také v minulém roce se běželo a letos se mohl uspořádat už jedenáctý ročník. Jedná se o jednu z nejrychlejších půlmaratonských tras v Evropě,“ sdělil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.