Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dnes jednal Krizový štáb Ústeckého kraje pomocí videokonference

 
20 let
Aktuální informace od jednotlivých členů krajského krizového štábu, řešení problémů v rámci kraje, pořízení a distribuce osobních ochranných prostředků, tzv. inteligentní karanténu, pomoc od členů Armády ČR a omezení veřejných parkovacích ploch v Národním parku České Švýcarsko – nejen tato témata řešil dnes krajský krizový štáb pod vedením hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Tisková zpráva ze dne 3. dubna 2020
 

 
 
  • Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci se sídlem v Ústí nad Labem obdrželo dnes darem od Ústeckého kraje 4 ks notebooků a 4 ks mobilních telefonů pro potřeby své činnosti. Ústecký kraj zároveň zapůjčil centru jedno služební vozidlo a přispívá mu na pohonné hmoty.


  • Ústecký kraj začne kompletovat speciální sety osobních ochranných pomůcek pro zařízení poskytující sociální služby. Sety budou uskladněny v centrálním skladu na krajském úřadě a budou připraveny k využití pro případ výskytu pozitivně testovaných osob v zařízení poskytujících sociální služby. Set zahrnuje respirátor, ochranný oblek, ochranné brýle, štít a návleky na boty.


  • Při videokonferenci hejtmanů s členy vlády byla projednávána tzv. inteligentní karanténa. Ministr vnitra Jan Hamáček informoval hejtmany o plánu dalších závozů osobních ochranných pomůcek z centrálního skladu do jednotlivých krajů.


  • Ústecký kraj bude mít svého krajského koordinátora intenzivní péče. Krajský koordinátor intenzivní péče Ústeckého kraje bude jmenován na základě doporučení Ministerstva zdravotnictví České republiky. V jeho kompetenci je koordinace poskytování akutní lůžkové péče pacientům s onemocněním COVID-19 na území kraje, příprava informací a podkladů pro Národní dispečink intenzivní péče a zajišťování konzultačního servisu pro pracoviště intenzivní péče.


  • Krizový štáb projednal stav přípravy tří vytipovaných objektů v rámci kraje pro umísťování osob, kterým bude nařízena povinná karanténa, nebudou hospitalizováni a nemají kde bydlet. Zařízení budou využita rovněž pro osoby vykázané policií z místa bydliště kvůli páchání přestupku. Ústecký kraj plánuje pro tyto účely využít zařízení v Děčíně, Ústí nad Labem a Mostě.


  • Ústecký kraj se rozhodl nakoupit dalších 55 tisíc kusů respirátorů FFP2 především pro potřeby Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, krajské příspěvkové organizace.


  • Krizový štáb projednal situaci v turisticky atraktivní oblasti Národního parku České Švýcarsko, kde se v případě příznivého počasí očekává velký nárůst turistů, chatařů i místních obyvatel. Bylo rozhodnuto o uzavření několika veřejných parkovacích ploch ve spolupráci s Policií ČR tak, aby se omezil turistický ruch v dané oblasti.
 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 3.4.2020 / 3.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém