Orientační nabídka


 

Dnes odstartoval veletrh TECHNODAYS: Firmy lákají technicky vzdělané studenty

logo
Ve čtvrtek 14. května byl zahájen již třetí ročník veletrhu TECHNODAYS, který seznamuje žáky základních, středních i vysokých škol s technickými obory a řemesly prostřednictvím prezentace jednotlivých firem. Cílem je nejen studentům, ale i širší veřejnosti přiblížit provázanost technických oborů a řemesel s konkrétní poptávkou firem na trhu práce. Zahájení v chomutovském městském divadle se zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček, který akci také zaštítil. Akce potrvá do 16. května.
Tisková zpráva ze dne 14. května 2015
 

 
 

 

Součástí prvního dne veletrhu se také stalo podnikatelské fórum na téma Rok 2015 - Renesance technického vzdělávání za účasti prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého, hejtmana Oldřicha Bubeníčka, primátora Chomutova Daniela Černého, zástupců jednotlivých škol a dalších. Budoucí snahou v oblasti technických oborů a řemesel je nastartovat spolupráci firem s vysokými školami a výzkumnými ústavy.

„V posledních 10 letech Ústecký kraj každoročně zaznamenává menší zájem o technické a řemeslné obory s výučním listem než o ostatní, přestože jejich absolventů je na trhu práce nedostatek a mezi zaměstnavateli a firmami je po nich velká poptávka. Toto se kraj snaží aktivně řešit buď motivačními programy pro studenty poptávaných oborů, nebo zvyšováním úrovně jednotlivých škol“, vyjádřil se k problematice technického vzdělávání hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Třídenní akci, která zahrnuje prezentaci dvaceti firem a nově letos i vysokých škol, pořádá Okresní hospodářská komora v Chomutově ve spolupráci se společností KULTURA A SPORT CHOMUTOV s.r.o.

V prvních dvou dnech je akce určena převážně pro studenty a od soboty se firmy a školy představí široké veřejnosti. Kromě prezentace firem je pro zájemce připraven také doprovodný program, který zahrnuje například praktické ukázky šifrování, počítačového modelování, práce robotů, ukázky praxe učebních oborů kuchař, pekař, řezník aj. Právě zde si můžete zábavnou formou zkusit zručnost a seznámit se s technickými obory a řemesly.

Podívejte se na: http://www.technodays.cz/

foto

techno
Zleva Dagmar Waicová, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, Ivana Košanová, ředitelka OHK CV a hejtman Oldřich Bubeníček

techno
Zprava Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR, hejtman Oldřich Bubeníček a Dagmar Waicová.

foto

techno

techno

techno
Hejtman Oldřich Bubeníček při podpisu diplomu Regionální profesní soutěže 2015.

techno
Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

techno
Zahájení veletrhu TECHNODAYS

TECHNO
Podnikatelské fórum na téma Rok 2015 - Renesance technického vzdělávání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 14.5.2015 / 14.5.2015 | Účinnost od-do: 14.5.2015-14.6.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém