Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dnes opětovně jednal Krizový štáb Ústeckého kraje pomocí videokonference

 
20 let
Aktuální informace od jednotlivých členů krajského krizového štábu, pořízení a distribuce dalších osobních ochranných pomůcek, pomoc od členů Armády České republiky, zabezpečení vyčlenění lůžek v rámci pobytových služeb, dubnové zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje – nejen tato témata řešil dnes krajský krizový štáb pod vedením hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Tisková zpráva ze dne 7. dubna 2020
 

 
 
  • Ústecký kraj pořídil z vlastních finančních zdrojů dalších 55 tisíc respirátorů FFP2, které dopraví z ostravského letiště Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. Distribuovány budou v tomto týdnu Zdravotnické záchranné službě Ústeckého kraje a zařízením poskytujícím sociální služby na území kraje pro kontinuální zajištění jejich činnosti.


  • Pracovníci krajského úřadu přes víkend zkompletovali speciální sety osobních ochranných pomůcek pro zařízení poskytující sociální služby. Sety jsou uskladněny v centrálním skladu na krajském úřadě a budou připraveny k využití pro případ výskytu pozitivně testovaných osob v zařízení poskytujících sociální služby. Set zahrnuje respirátor, ochranný oblek, ochranné brýle, štít a návleky na boty. Celkem je připraveno na úřadě k využití 860 kompletních setů, dalších 4.300 setů je již připraveno bez ochranných obleků. K tomu 470 kompletních setů bylo poskytnuto zařízením, ve kterých byla u klientů prokázána nákaza onemocněním COVID-19.


  • Ústecký kraj poskytne jednorázově pro každou pohřební službu v regionu 600 kusů ústenek a 100 kusů respirátorů FFP2 – distribuce začne v tomto týdnu.


  • Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky Ústecký kraj vyčlenil v zařízeních poskytujících pobytové služby volné kapacity lůžek pro klienty pozitivně testované na onemocnění COVID-19.


  • Krizový štáb projednal aktuální podmínky stanovené vládou a doporučil konání Zastupitelstva Ústeckého kraje v plánovaném termínu pondělí 20. dubna 2020.


  • Vedení Ústeckého kraje apeluje na všechny obyvatele, aby během velikonočních svátků dodržovali veškerá platná opatření stanovená vládou České republiky, zejména při výletech a cestování do přírody, nebo při pohybu v ulicích měst a obcí. Současně Ústecký kraj vyjadřuje poděkování všem, kteří tato opatření respektují.


  • Po jednání krizového štábu seznámili přítomné zástupce médií s výstupy hejtman Oldřich Bubeníček a 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

tiskovka

Hejtman Oldřich Bubeníček (vlevo) a 1. náměstek hejtmana Martin Klika prezentují výstupy z jednání krizového štábu 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 7.4.2020 / 7.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém