Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Do Kadaně zavítal císař Karel IV. Přišly ho pozdravit tisíce lidí

 
Císařský den
Až 15 tisíc lidí se v sobotu zúčastnilo 26. ročníku Císařského dne v Kadani. Tradiční historickou slavností si město připomíná významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil Kadaň římský císař a český král Karel IV.
Tisková zpráva ze dne 28. srpna 2018
 

 
 

„Je to rekonstrukce události, kdy císař se svou družinou sdělil práva občanům. Průvod městem měl tentokrát asi tři stovky lidí a všichni si to užili. Na náměstí byla středověká tržnice a ukázka historických řemesel, nechyběla žebrácká ulička ani rytířské slavnosti. Lidé viděli souboje na koních, ukázky dravců a děti se zase mohly v soutěžích pasovat na rytíře,“ řekl starosta Kadaně a krajský zastupitel Jiří Kulhánek.

 

Celý den pak vyvrcholil slavnostním ohňostrojem. Císařský den byl letos pro svou velikost a oblíbenost zařazen mezi nejvýznamnější kulturní akce Ústeckého kraje, do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Proto si také mohl starosta Jiří Kulhánek oficiálně převzít z rukou radního Ústeckého kraje Ladislava Drlého certifikát Rodinného stříbra.


01
Kadaň se vrátila zpátky do časů vlády Karla IV.

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07
Císař Karel IV. s manželkou.

 

08
Závěrečný ohňostroj.

 

09
Starosta a krajský zastupitel Jiří Kulhánek (vlevo) obdržel od radního kraje Ladislava Drlého certifikát Rodinného stříbra.

 
 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 28.8.2018 / 28.8.2018 | Zveřejnit od: 28.8.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém