Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Do mosteckého muzea a galerie se vrací Ulrika von Levetzow - anděl ve třpytu par

 
Ulrika
Expozice baronky Ulriky von Levetzow se po půlroční přestávce opět objeví před zraky veřejnosti. Ve čtvrtek 14. listopadu v 17 hodin se v budově Oblastního muzea a galerie v Mostě uskuteční vernisáž nové stálé expozice Ulrika von Levetzow. Anděl ve třpytu par.
Tisková zpráva ze dne 8. listopadu 2019
 

 
 

Baronka Ulrika světově proslula jako poslední láska a múza Johanna Wolfganga Goetha. Příběh nenaplněné a neopětované lásky stárnoucího básníka patří mezi největší milostné příběhy evropské historie. Ulrika von Levetzow byla fascinující osobností, představující doslova to nejlepší z celého 19. století.

Expozice nahrazuje předchozí instalaci, proti níž je obohacena zejména o moderní a multimediální výstavní prvky a jazykové mutace. Vystavené exponáty pocházejí z rozsáhlé pozůstalosti Ulriky von Levetzow, která je součástí sbírek mosteckého muzea již od roku 1900.

 

Granátová souprava šperků, která je jedním z nejvzácnějších šperkařských děl v České republice, je umístěna v pomyslném středu expozice. Podle prokázaných gemologických expertíz se jedná o největší světově známý soubor českých granátů na světě, jehož součástí je i největší broušený český granát v České republice. Šperk patří mezi 10 nejcennějších klenotnických prací v naší zemi.

 

Slavnostní otevření proběhne ve čtvrtek 14. listopadu 2019 od 10.00 do 17.00 hodin v hlavní budově Oblastního muzea a galerie v Mostě, p. o. na ulici Čsl. armády 1360/35 v Mostě. Kurátorem výstavy je historik Mgr. Jiří Šlajsna. Nová expozice vzniká za významné podpory Ministerstva kultury České republiky a Ústeckého kraje. Hlavním odborným partnerem nové expozice je Národní muzeum Praha.

01
Šperky Ulriky von Levetzow se vrací do Mostu

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.11.2019 / 8.11.2019 | Zveřejnit od: 8.11.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém