Orientační nabídka


 

Do očkování v Ústeckém kraji se zapojí i praktici. Situace v nemocnicích Ústeckého kraje je stále vážná

očkování
Očkování v Ústeckém kraji pokračuje, Do očkování se zapojí i praktičtí lékaři ve svých ordinacích. Očkovat budou vakcínou od společnosti AstraZeneca. V nemocnicích Ústeckého kraje zůstává nadále velmi vážná situace, nemocnice jsou na hraně svých kapacit, situaci zvládají díky profesionální koordinaci péče a také obrovskému nasazení zdravotníků.
Tisková zpráva ze dne 15. března 2021
 

 
 

Rozšiřuje se počet očkovacích míst. Aktuálně jich je 18 a jedno, konkrétně v Podbořanech, je ve výstavbě. Očkovací centra najdou občané na interaktivní mapě http://ockovani.kr-ustecky.cz.

K očkování se připojí i praktičtí lékaři ve svých ordinacích. Klíčem k rozdělování vakcín praktikům bude počet jejich zaregistrovaných pacientů. Distributorem vakcín společnosti AstraZeneca je společnost Alliance Healthcare, která byla k zajištění rozvozu vakcín vybraná státem a přímo do této společnosti mají praktičtí lékaři adresovat své objednávky. Ta je bude následně do ordinací rozvážet.

Situace zůstává nadále vážná v nemocnicích v Ústeckém kraji. Aktuálně je hospitalizovaných celkem 751 pacientů, z nichž 150 je na lůžkách JIP. Pro zajištění péče je nutné jednotlivé kroky důsledně koordinovat. Všechny nemocnice přijímají své pacienty od ZZS ÚK podle své spádové oblasti. Vše reguluje dispečink krajského koordinátora intenzivní péče. V případě plných kapacit je řešený překlad pacienta nejprve v rámci Ústeckého kraje, pokud jej nelze zrealizovat, řeší se mezikrajský překlad v rámci republiky.

K 14. březnu byly překlady mezi kraji realizované celkem u 22 pacientů. Je zde i možnost mezistátních překladů, ta zatím nebyla využita.

„Jsem si plně vědom závažnosti současné situace a chtěl bych opravdu poděkovat lékařům a zdravotníkům v nemocnicích, kteří pracují s neskutečným nasazením a v mimořádně složitých podmínkách,“ vyjádřil své uznání Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.

Více informací najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

očkování
Tisková konference proběhla za účasti zástupců médií

 

očkování
Situaci na infekčním oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem přiblížil primář Pavel Dlouhý

 

očkování
Obsazenost nemocnic okomentoval primář Josef Škola

očkování
Za Ústecký kraj promluvil na tiskové konferenci hejtman Jan Schiller

očkování
Prezentace z tiskové konference je k dispozici ke stažení

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 15.3.2021 / 15.3.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém