Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Do oprav silnic v kraji jde více než miliarda korun ročně, zaznělo na tiskové konferenci

 
01
Na společné tiskové konferenci Ústeckého kraje a Ředitelství silnic a dálnic, správy Chomutov dnes zazněly informace o uplynulé stavební sezóně na krajských silnicích a plánech do následujícího roku. Jen samotný kraj vložil do oprav silnic ve svém majetku více než miliardu korun.
Tisková zpráva z 28. listopadu 2018
 

 
 

„Za posledních šest let se daří každoročně dávat do silnic poměrně velké objemy peněz. Jedná se o krajské peníze a také o 300 milionů od státu prostřednictvím SFDI. Díky tomu došlo i na opravu silnic III. třídy, které byly dlouhodobě tak trochu na okraji. Také se dlouhodobě a systematicky věnujeme diagnostice mostů a řešíme havarijní stavy,“ řekl v úvodu náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Ředitel krajské Správy a údržby silnic Libor Tačner zmínil, že realizovali souvislé plošné opravy v hodnotě 620 milionů korun, za 95 milionů byly opraveny menší mosty a další stavební úpravy, jako jsou sanace svahů, úpravy propustků ad., stály 140 milionů korun.

ŘSD informovalo o přípravě úseků výstavby dálnice D7, z nichž dva, obchvat Panenského Týnce a Loun, by měly začít v příštím roce. Hovořilo se také o zvýšení rychlosti na I/13 z 90 na 110 km/h.

Za Ústecký kraj se tiskové konference zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, náměstek Komínek, ředitel Tačner a vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk. ŘSD zastupovali Martin Vidimský, ředitel Správy Chomutov, ředitel úseku výstavby ŘSD ČR Radek Mátl, vedoucí úseku výstavby Marek Sotona, vedoucí provozního úseku Vít Plechatý a koordinátor D7 Václav Marvan.

1
Přehled úseků silnic II. a III. třídy, které byly opravené v roce 2018

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 28.11.2018 / 28.11.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém