Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Do Ústí nad Labem míří běžci z celého světa!

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
web
Lucembursko, Alžírsko nebo až daleký Réunion v Indickém oceánu. I z takových zemí míří běžci do Ústí nad Labem, aby tady v sobotu 17. září změřili své síly v rámci šestého ročníku Mattoni 1/2Maratonu, který zařadili zastupitelé Ústeckého kraje do prestižního programu Rodinné stříbro.
Tisková zpráva ze dne 10. srpna 2016
 

 
 

Na jeho start se postaví celkem 3 600 běžců a běžkyň. Mezi nimi bude i Hana Vejrostová z Lukovan u Brna. „Na jaře jsem vyhrála startovné na půlmaraton RunCzech podle svého výběru. Vzala jsem to vylučovací metodou a řekla si, že bych se ráda podívala do Ústí nad Labem. Udělám si sportovně-turistický prodloužený víkend a už se do Ústí těším,“ říká běžkyně, která zde bude jistě atakovat hranici hodiny a půl.

Jak vyplývá ze statistiky organizátorů, počet účastníků oblíbeného běhu stále roste. Poprvé jich bylo necelých dvanáct set, o rok později skoro dvakrát tolik. Když letos k 3 600 půlmaratoncům přičteme ještě 2 500 účastníků dm rodinného běhu, dostaneme se na více než šest tisíc běžeckých nadšenců. „A kdo ví, jestli z některého nevyroste i nová „česká lokomotiva“, jak v zahraničí přezdívali fenomenálnímu Emilu Zátopkovi, který se díky silné vůli a touze vyhrávat stal světovým rekordmanem,“ dodává hejtman Oldřich Bubeníček, který převzal nad prestižní akcí osobní záštitu. Ani letos nebude chybět Český pohár v handbike.

Šestý ročník Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem startuje z Mírového náměstí v sobotu 17. září v 15.00 hodin. Pokud nepoběžíte, přijďte fandit. Více informací na www.runczech.com.

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 10.8.2016 / 10.8.2016 | Zveřejnit od-do: 10.8.2016-10.9.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém