Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Do Ústí se sjely atletické hvězdy

 
11
V Ústí nad Labem se v úterý 13. července odehraje třetí největší atletický mítink v České republice – Grand Prix. Možná se na něm diváci dočkají i nových rekordů. Závod na dnešní tiskové konferenci přiblížila hejtmanka Jana Vaňhová spolu s předsedou Athletic Clubu Ústí nad Labem Miroslavem Vachutou. Dále se před novináři představily dvě zahraniční hvězdy mítinku, Lerone Clarke z Jamajky a Javier Sotomayor z Kuby.
 

 
 

VI. mezinárodní atletický mítink obsadí městský stadion již zítra od 16 do 19 hodin. Soutěžit se bude ve více než deseti disciplínách, které mohou návštěvníci vidět zdarma. Za vstupné na závody se neplatí. K vidění budou atletické hvězdy nejen z Česka, ale i ze zahraničí, například z USA, Kuby, Ukrajiny, Egypta, Saudské Arábie, Bahrajnu a dalších zemí, celkem z 22 států. Poprvé se představí mimo jiné závodníci z Japonska. Diváci se mohou těšit na českého závodníka Petra Svobodu, finalistu mistrovství světa, který bude startovat v běhu na 110 metrů překážek. Lákadel z ciziny je několik. Například Lerone Clarke z Jamajky, který na ostravské Zlaté tretře skončil v běhu na 100 metrů druhý za legendárním Asafou Powellem a je mistrem světa ve štafetě na 4krát 100 metrů z roku 2006. Jeho výkony doplní i další účastníci olympijských her a mistrovství světa.  Jako divák se mítinku zúčastní také držitel světového rekordu ve skoku do výšky Javier Sotomayor z Kuby. Ústecký kraj je generálním partnerem akce. Na jeho pořádání přispěl částkou 200 tisíc korun, což je polovina celkového rozpočtu ústeckého mítinku. „Ústí se stane svědkem mimořádné sportovní události a kraj je hrdý, že může být partnerem,“ řekla ke Grand Prix hejtmanka Jana Vaňhová. Ta se v úterý osobně zúčastní předávání medailí a cen vítězným borcům.

 

Připravila:

Bc. Alena Tichá

Oddělení tiskových informací

Ústeckého kraje

tel.: 475 657 741

ticha.a@kr-ustecky.cz

4.grand_prix
Tisková konference k ústeckému atletickému mítinku
Vedle hejtmanky Jany Vaňhové sedí nalevo Javier Sotomayor se svým tlumočníkem (zcela vlevo), napravo od hejtmanky předseda Athletic Clubu Ústí nad Labem Miroslav Vachuta, zcela vpravo je Lerone Clarke.

2.grand_prix

113
 

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 12.7.2010 / 12.7.2010

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém