Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Dobrá zpráva! Poskytovatelé sociálních služeb dostali od Ústeckého kraje roušky, někteří doktoři zas respirátory

 
Respirátory
Čtyři desítky poskytovatelů sociálních služeb v regionu dostaly od Ústeckého kraje dodávku o celkovém objemu šesti tisíc kusů roušek. Ty poputovaly zejména do domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem. Celkem se jednalo o 43 poskytovatelů sociálních služeb.
Tisková zpráva ze dne 17. března 2020
 

 
 

„Pracovníkům odboru sociálních věcí se již podařilo rozdistribuovat roušky poskytovatelům sociálních služeb, které poskytují domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem. Rádi bychom rozvezli potřebné ochranné pomůcky i dalším sociálním službám, ale v této době čekáme na další dodávku roušek,“ informoval Miroslav Andrt, radní pro oblast sociálních věcí.

„Jsem rád, že se rozjíždějí statní dodávky a i my, jakožto Ústecký kraj, dostáváme více ochranných pomůcek. Pro nás byla dobrá zpráva, když jsme obdrželi šest tisíc roušek pro sociální služby. Právě tam jsme to dlouho požadovali,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

Podařilo se také zajistit pro praktické lékaře první respirátory. „První várka čítá 120 respirátorů do ordinací, tedy doktorům a sestrám. Zatím to budou mít na týden a my doufáme, že v brzké době zajistíme respirátory také doktorům v jiných okresech,“ doplnil hejtman s tím, že respirátory putovaly prioritně do Ústí nad Labem, Děčína a Teplic.


01
Na Krajský úřad Ústeckého kraje doputovala první várka ochranných pomůcek

02
Kontroloval je hejtman Oldřich Bubeníček

03
Na snímku vlevo: vedoucí oddělení krizového řízení Marcel Kucr, uprostřed vedoucí Odboru kancelář hejtmana Luboš Trojna a hejtman Oldřich Bubeníček dohlíží na distribuci ochranných pomůcek po regionu

06
Náměstek pro nelékařské zdravotnické profese Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Petr Bureš si pro své zaměstnance odváží příděl ochranných pomůcek

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 17.3.2020 / 17.3.2020 | Zveřejnit od: 17.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém