Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dobrovolní hasiči dostali medaile od starosty KSH Ústeckého kraje

 
dobrovolní hasiči dostali medaile
Dobrovolní hasiči již několik měsíců pomáhají na onkologickém oddělení Krajské zdravotní, a. s., v Ústí na Labem, očkovacím centru v Litoměřicích a nově ve velkokapacitním centru v Ústí nad Labem. Jako poděkování za jejich dobrovolnickou činnost jim starosta Krajského sdružení hasičů Ústeckého kraje (KSH ÚK) Jiří Henc předal medaile za aktivní práci v boji s Covidem-19.
Tisková zpráva ze dne 6. května 2021
 

 
 

Předání medailí se uskutečnilo 4. května 2021 v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje v úzkém kruhu oceňovaných za dodržení bezpečnostních opatření a neslo se ve velmi příjemném a dojemném duchu. Setkání se účastnilo na 44 dobrovolných hasičů z celého kraje. Přítomni byli také okresní starostové hasičů Ústeckého kraje, zástupkyně onkologického oddělení Krajské zdravotní, a. s., a hejtman Ústeckého kraje.

"Základna dobrovolných hasičů v Ústeckém kraji není největší z republiky, ale i tak je nás tu skoro deset tisíc, což je obrovské číslo. Dobrovolní hasiči jsou skoro v každé obci a často tam plní většinu aktivit včetně těch společenských. Jsem moc rád, že jsme dokázali, že držíme při sobě a čísla 2 058 hodin za 6 měsíců a neuvěřitelných 1 386 naplánovaných hodin za květen jsou toho důkazem. Je třeba také připomenout, že toto není jediná aktivita dobrovolných hasičů a těch je v Ústeckém kraji samozřejmě mnohem, mnohem více," sdělil během svého děkovného proslovu k dobrovolným hasičům Matěj Prošek, koordinátor dobrovolných hasičů, a dodal: "Pomoc na onkologii trvá již více jak půl roku. K 30. dubnu 2021 sice skončila pomoc v menším očkovacím centru v Litoměřicích vedeném oddělením onkologie, ale dobrovolní hasiči zůstávají a čelí výzvě v podobě velkokapacitních očkovacích center."

Medaili za aktivní práci v boji s Covidem-19 věnoval starosta KSH ÚK Jiří Henc i hejtmanovi Ústeckého kraje Janu Schillerovi, Haně Kuchařové, vrchní sestře onkologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, a Andree Zemínové, staniční sestře onkologického oddělení ústecké nemocnice. 

Děkovná slova k dobrovolným hasičům pronesl i hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller: "Všichni dobrovolní hasiči v kraji si zaslouží za své zásluhy neskonalý obdiv. Obrovské poděkování patří obzvláště těm, kteří se v době koronavirové krize bez otálení postavili do první linie vedle ostatních příslušníků kritické infrastruktury a začali pomáhat tam, kde jich byla nejvíce potřeba. Jsem rád, že u nás žijí lidé, kterým nejsou druzí lhostejní.“   

ZASTOUPENÍ SBORŮ PŘI DOBROVOLNICKÉ ČINNOSTI V JEDNOTLIVÝCH OKRESECH:
  • Litoměřice: SDH Klapý, SDH Čížkovice, SDH Hrobce, SDH Kleneč, SDH Litoměřice, SDH Lukavec, SDH Travčice, SDH Třebenice
  • Louny: SDH Peruc, SDH Cítoliby, SDH Slavětín, SDH Veltěže, SDH Žiželice
  • Teplice: SDH Úpořiny, SDH Lhenice, SDH Kladruby, SDH Žalany, SDH Háj u Duchcova
  • Most: SDH Most, SDH Malé Březno 
  • Ústí nad Labem: SDH Chabařovice

dobrovolní hasiči dostali medaile
Dobrovolní hasiči dostali medaile od starosty KSH ÚK Jiřího Hence

dobrovolní hasiči dostali medaile
Slavnostní události se zúčastnil také hejtman Jan Schiller 

dobrovolní hasiči dostali medaile
Medaile byly předány v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje

 

dobrovolní hasiči dostali medaile

dobrovolní hasiči dostali medaile

Medaili za aktivní práci v boji s Covidem-19 věnoval starosta KSH ÚK Jiří Henc (vpravo) také hejtmanovi Janu Schillerovi (vlevo) 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 6.5.2021 / 6.5.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém