Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dobrovolní hasiči dostali od Ústeckého kraje techniku za šest miliónů

 
mini
V sobotu 12. září se pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje uskutečnilo v Ústí nad Labem finálové kolo hasičských soutěží Tohatsu Fire Cup a Stimax Cup. Při této příležitosti předal hejtman Oldřich Bubeníček dobrovolným hasičům novou techniku za více než šest miliónů korun.
Tisková zpráva ze dne 14. září 2020
 

 
 

Celkem 27 měst a obcí z Ústeckého kraje obdrželo z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka nové technické vybavení pro jednotky sboru dobrovolných hasičů v celkové hodnotě 6 149 072 korun. Rozdáno bylo 13 motorových stříkaček Tohatsu VE 1500 a 17 dýchacích přístrojů Dräger PSS 4000. Slavnostního předávání se zúčastnili také Martin Klika, 1. náměstek hejtmana, Radim Zábranský, ředitel firmy ZHT Group s.r.o., Jiří Henc, starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ústeckého kraje, a další hosté.

„Ústecký kraj si práce profesionálních i dobrovolných hasičů nesmírně váží. O tom, jak náročná a záslužná tato práce je, jsme se několikrát přesvědčili při požárech, povodních i jiných mimořádných událostech. I proto se náš kraj snaží hasiče podporovat tak, aby disponovali co možná nejmodernější technikou, která může v mnoha případech zachránit spoustu lidských životů. Každoročně se nám například daří obdarovat dobrovolné hasiče na území našeho regionu novými stříkačkami a dýchacími přístroji. Přál bych si, aby tuto techniku používali jen při tréninku a ne při ostrém zásahu,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Tohatsu Fire Cup je série postupových hasičských soutěží v požárním útoku, které se konají na území Ústeckého kraje. Soutěž je určena pro všechny sbory dobrovolných hasičů. Stimax Cup v běhu na 60 a 100 metrů je pro děti a mládež do 20 let.

1
1. náměstek hejtmana Martin Klika (vlevo) a hejtman Oldřich Bubeníček (druhý zleva) se zúčastnili slavnostního předávání hasičské techniky

2
Hejtman Bubeníček předává SDH Šluknov darovací list

4
Zleva: 1. náměstek hejtmana Martin Klika, hejtman Oldřich Bubeníček a starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ústeckého kraje Jiří Henc

5
Ústecký kraj daroval dobrovolným hasičům stříkačky a dýchací přístroje

6

7
Nová technika byla dobrovolným hasičům předána během finále hasičských soutěží Tohatsu Fire Cup a Stimax Cup

8

9

10

11

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 14.9.2020 / 14.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém