Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dobrovolní hasiči z Ústeckého kraje získali 60 tisíc roušek

 
SDH
Nadační fond REGI Base I., který pomáhá zraněným válečným veteránům, vojákům či policistům, věnoval dobrovolným hasičům Ústeckého kraje 60 tisíc roušek. Roušky převzal starosta KSH ČMS Ústeckého kraje Jiří Henc a následně si je převzali starostové okresních sdružení.
Tisková zpráva ze dne 15. ledna 2021
 

 
 

Cílem akce je podpora dobrovolných hasičů, kteří z centrální úrovně takové prostředky nedostali, a to i přes to, že již od jara loňského roku poskytují pomoc a jsou aktivní v boji s pandemií COVID-19.

„Rok 2020 byl náročný i pro dobrovolné hasiče. Během jara naši členové napříč krajem šili roušky a distribuovali letáky, a to vše zdarma. Pomáhali jsme ve zdravotnictví a sociálních službách. V této činnosti pokračujeme i letos. Naši členové aktuálně pomáhají na onkologickém oddělení krajské nemocnice v Ústí nad Labem. Pomocnou ruku jsme nabídli i starostům obcí, kdy jsme třeba dezinfikovali veřejné prostory. Seniorům jezdíme pro nákupy a pomáháme jim i s vyzvednutím léků,“ uvedl Jiří Henc, starosta KSH ČMS Ústeckého kraje.

Darované roušky byly předány starostům a starostkám všech sedmi okresů Ústeckého kraje. Na dané okresy čeká nelehký úkol, v co nejkratší době distribuovat roušky zhruba do 250 sborů, aby co nejdříve mohly chránit dobrovolné hasiče v daných místech. „Rádi bychom touto cestou poděkovali nadačnímu fondu REGI Base I. za poskytnuté ochranné pomůcky. Věříme, že nám pomohou tuto nelehkou dobu překonat,“ dodal Henc.

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 15.1.2021 / 15.1.2021 | Zveřejnit od: 15.1.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém