Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dobrovolníci a Ústecký kraj táhnou za jeden provaz

 
DCÚL
Regionálnímu dobrovolnickému centru pro Ústecký kraj, které vzniklo v součinnosti s Ústeckým krajem za účelem pomoci lidem v období epidemie koronaviru, se během druhé koronavirové vlny přihlásilo téměř 500 dobrovolníků.
Tisková zpráva ze dne 4. prosince 2020
 

 
 

Regionální dobrovolnické centrum sídlí v Ústí nad Labem, zastřešuje lokální dobrovolnická centra, koordinuje požadavky organizací a jednotlivců s nabídkami dobrovolníků. Lidé zapojení do dobrovolnictví prostřednictvím centra nezištně pomáhají všude, kde je potřeba, přičemž jejich pomoc je v současnosti nejvíce žádána v ústavních zařízeních, kde chybí zdravotnický a pečovatelský personál, ale i ostatní zaměstnanci zajišťující bezproblémový chod těchto zařízení. Dobrovolníci také pomáhají jednotlivcům s nákupy, vyzvednutím léků, venčením psů, ale i s drobnými domácími pracemi či doučováním a distanční výukou dětí.

U zrodu tohoto koordinačního centra stál také Ústecký kraj, který jej od samého začátku podporuje. Poskytuje mu nejen osobní ochranné pomůcky, ale i finanční prostředky na nákup pohonných hmot, díky nimž lze lépe reagovat na individuální potřeby a zajistit tak požadovanou pomoc. Rychlejšímu uspokojení potřeb jednotlivých žadatelů o pomoc přispívá také osobní automobil, který centrum od Ústeckého kraje dostalo darem. V minulosti věnoval kraj centru také notebooky a mobilní telefony.

Dle hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera je dobrovolnictví nejen činnost záslužná, ale i obdivuhodná. „Dobrovolníci jsou lidé, kteří věnují svůj volný čas ve prospěch lidí, kteří potřebují jejich pomoc. Zaslouží si nejen naše uznání, ale i podporu. Jsem proto rád, že se v našem kraji podařilo vybudovat Regionální dobrovolnické centrum, které sdružuje tolik solidárních duší, kterým nejsou ostatní lhostejní. Na tyto si můžeme vzpomenout v sobotu 5. prosince, kdy všichni dobrovolníci slaví svátek a já jim za jejich práci velmi děkuji,“ dodal hejtman Schiller.

Více informací: https://dobrovolnictvi-usteckykraj.cz/

Související tisková zpráva: Dobrovolníci pomáhají zvládnout epidemii v Ústeckém kraji

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 4.12.2020 / 4.12.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém