Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dobrovolnické centrum dnes obnovuje činnost Krajského koordinačního centra dobrovolnické pomoci pro Ústecký kraj

 
DCÚL
Ústecký kraj především apeluje na rozvoj sousedské výpomoci, která funguje na komunitních principech v městech a obcích, a je v tomto období nejefektivnější pomocí obyvatelům na území našeho kraje.
Tisková zpráva ze dne 25. září 2020
 

 
 

Dobrovolnická centra jsou v Ústeckém kraji koordinována Radou dobrovolnických center a jsou součástí Panelu humanitárních organizací Ústeckého kraje; dochází tedy k propojení dobrovolných kapacit a ke spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému v co možná nejaktuálnějším čase.

Dobrovolnické centrum, z. s. obnovuje ke dni 25. září 2020 činnost Krajského koordinačního centra dobrovolnické pomoci pro Ústecký kraj.

Podle vývoje situace jsou pracovníci Dobrovolnického centra a dobrovolníci připraveni reagovat na potřeby nouze v Ústeckém kraji. Mohou být jiné, než byly v první vlně pandemie. V následujících dnech spustí Dobrovolnické centrum  náborovou kampaň a začne vytvářet seznam aktuálních zájemců o dobrovolnictví. Více na stránce Regionálního dobrovolnického centra pro Ústecký kraj  www.dobrovolnictvi-usteckykraj.cz nebo www.dcul.eu.

Kontaktní údaje:
• telefonní číslo: 732 893 232
• e-mail: dcul.dobrovolnici@seznam.cz
• ředitelka organizace: Mgr. Lenka Vonka Černá, tel.: 606 512 905

V procesu jsou další důležití sociální partneři, se kterými kraj v následujících týdnech počítá:

Spirála, Ústecký kraj, z. s. provozuje svou krizovou linku nonstop 475 603 390, kde poskytuje poradenství a zrychluje službu internetového poradenství tak, aby tazatelé dostali odpovědi do druhého dne. Obnovení speciální krizové linky pro pracovníky v první linii (zdravotní a sociální pracovníky) je plánováno při zhoršení situace a zvýšeného požadavku z terénu o tuto speciální linku.

Potravinová banka Ústeckého kraje a Český červený kříž zajišťují přímou humanitární pomoc a distribuci do potřebných míst (telefonní číslo: 778 474 669).

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÁ ZPRÁVA:

Ústecký kraj opět spustil krizovou linku pro seniory

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 25.9.2020 / 25.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém