Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dobrovolnické centrum v součinnosti s Ústeckým krajem zřídilo Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci

 
logo
V souvislosti s řešením situace kolem koronaviru zřídilo Dobrovolnické centrum ve spolupráci s Ústeckým krajem Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci, jehož účelem je sběr všech dobrovolnických nabídek a poptávek týkajících se problematiky koronaviru.
Tisková zpráva ze dne 20. března 2020
 

 
 

Krajské koordinační centrum se nachází v prostorách Dobrovolnického centra na adrese Prokopa Diviše 1605/5 v Ústí nad Labem. Jeho hlavním cílem je evidovat nabídky dobrovolníků a dobrovolnic, propojovat je s individuální poptávkou z řad seniorů, nemocných a dalších potřebných a reagovat tak na veškeré potřeby, kterých neustále přibývá. Cílem centra je také spolupráce se složkami integrovaného záchranného systému a samosprávou.

V Krajském koordinačním centru dobrovolnické pomoci jsou denně od 9 do 14 hodin k dispozici tříčlenné týmy, které shromažďují kontakty a zapojují ostatní dobrovolníky do konkrétních případů pomoci. V současnosti jsou připraveny poskytnout okamžitou pomoc tři desítky dobrovolníků a dobrovolnic.

Ústecký kraj pro koordinační centrum zajistil již 600 kusů ochranných pomůcek, které se využijí při zapojení dobrovolníků a dobrovolnic, pro ochranu potřebných, pro dobrovolnická centra v kraji i pro zaměstnance centra, kteří jsou v častém kontaktu s veřejností. Kraj koordinačnímu centru dále poskytnul finanční prostředky na pohonné hmoty, díky nimž lze lépe a rychleji reagovat na individuální potřeby a zajistit tak požadovanou pomoc.


Kontakty na Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci

tel.: +420 732 893 232
e-mail: dcul.dobrovolnici@seznam.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 20.3.2020 / 20.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém