Orientační nabídka


 

Dodatek smlouvy s ČD upravuje dopravní obslužnost kraje pro jízdní řád 2017/2018

cd
Ve středu 2. května podepsal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek s předsedou představenstva a generálním ředitelem Českých drah Pavlem Krtkem a místopředsedou představenstva Ludvíkem Urbanem další dodatek ke Smlouvě o závazku veřejné služby ve veřejné drážní osobní dopravě k zajištění základní dopravní obslužnosti územního obvodu Ústeckého kraje. Tato Smlouva je platná od 1. prosince 2009 a na základě této smlouvy provozují ČD v kraji regionální dopravu.
 

 
 

Šlo o podpis v pořadí již 20. dodatku, který se uzavíral za účelem úpravy objednávky drážní dopravy vzhledem k jízdním řádům 2017/2018, dále za účelem úhrady za vlaky vedené jinými než stávajícími vozidly (vozidly, které jsou deponované v ÚK) – jsou to vlaky Ústí nad Labem – Moldava v Krušných horách (t.č. nejezdí z důvodu výluky Osek – Moldava); tzv. „letní kometa“, což je přímé spojení Ústí nad Labem – Drážďany s možností využití síťových regionálních jízdních dokladů; dále turisticko-cyklistický vlak linky T2 Děčín – Česká Kamenice – Jedlová – Krásná Lípa – Mikulášovice. Dodatek dále zahrnuje posílení vlakové dopravy na akci Setkání zemědělců ve Stadicích dne 12. května 2018 a úpravy ceny za použití železniční dopravní cesty, která je vyhlašována SŽDC Prohlášením o dráze celostátní a regionální a dále úhrady nákladů spojených s úpravou odbavovacího software na základě požadavku Ústeckého kraje v souvislosti s úpravou tarifu Dopravy Ústeckého kraje.

"České dráhy jsou pro Ústecký kraj klíčovým partnerem pro zajištění dopravní obslužnosti. Uzavíráním dodatků ke smlouvě reagují obě strany na nové podmínky, které jsou vyvolány například změnami jízdních řádů a upřesňují úhrady za zajištění dopravní obslužnosti kraje," komentoval podpis dodatku Jaroslav Komínek.  

Celková hodnota smlouvy (úhrada za zajištění dopravní obslužnosti kraje veřejnou drážní osobní dopravou) pro období platnosti jízdního řádu 2017/2018 je 831 272 209 Kč. Z toho je 230 944 724 Kč hrazeno z prostředků státního rozpočtu (příspěvek na zajištění regionální dopravní obslužnosti). Z prostředků kraje tak bude vynaloženo 600 327 485 Kč.

cd
Na fotografii zleva: Vladimír Štochl, ředitel Regionálního obchodního centra Ústí nad Labem; Pavel Krtek, předseda představenstva a generální ředitel ČD, a.s. a Ludvík Urban, místopředseda představenstva

cd
Za Ústecký kraj byli u podpisu dodatku přítomni (zleva) Jindřich Franěk, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství KÚÚK, Jaroslav Komínek, náměstek hejtmana a Jakub Jeřábek, vedoucí oddělení dopravní obslužnosti

 

ds

 

cd

 

cd

 

 


 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 2.5.2018 / 2.5.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém