Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Jaroslava Balvína, Litoměřický deník, 8.1.2019
 

 
 

 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den, 

níže posílám podnět od čtenáře k dopravě na jedné z linek. Prosím pokud možno ještě dnes o komentář, případně i další aktuální sdělení k dopravě na Litoměřicku, děkuji.

Litoměřicko - Cestující na lince Lovečkovice – Bohušovice n. O. mají problémy. Odhadem 15 lidí z okolí Lovečkovic, kteří pracují v litoměřické nemocnici, se od počátku roku brzy ráno těžko dostávají do práce. Je to po převzetí autobusové dopravy na Litoměřicku od TD BUS krajem. Hejtmanství některé linky osekalo, zpátky se nyní zdravotníci z Litoměřic autobusem po šichtě nedostanou tak, jak byli zvyklí.

Podle 52letého sanitáře Luboše Daňka je problém především ve stavu vozu. „Ráno je zmrzlý, s kolegyní si bereme deku,“ popsal trable lidí z Habřiny nebo Horního Týnce občan Horní Vysoké. Autobus navíc má napůl ještě letní gumy. Jízda na čerstvě napadaném sněhu nebo ledovce na kopečkách je ruská ruleta, byly dny, kdy se řidič do některých zastávek neodvážil.

Dodnes v autobusu chybí strojky na vydávání lístků a trasu, řidič se orientuje pomocí mobilu. V pondělí 7. ledna se zdálo, že autobus vůbec nevyjel. Když Daněk volal na dispečink, řekli mu, že vyjel se zpožděním. „To není možné, čekali jsme na něj asi půl hodiny,“ konstatoval sanitář, který se spolu s ostatními nakonec do nemocnice dostal svépomocí.

V úterý 8. ledna první autobus z Lovečkovic vyjel a zajížděl všude, všechny cesty byly díky vyšší teplotě bez problému průchozí. Řidič cestujícím potvrdil, že v pondělí skutečně vyjel. Ale prý takříkajíc na vlastní triko, dispečer mu nařídil náhradní volno, jiný řidič na linku ale k dispozici nebyl. „Ptají se mě sestřičky z Žitenic a Pohořan, jestli jim pojede zítra autobus,“ podotkl včera Daněk s tím, že také odtamtud mají lidé problém dostat se do práce.


Odpověď:

Dopravu na Litoměřicku převzala naše společnost teprve před několika dny. Přestože autobusy procházejí okamžitým nutným servisem (do 31. 12. 2018 s nimi zcela běžně zajišťovala dopravu spol. TD BUS a.s), není bohužel vše možné provést okamžitě. Odbavovací zařízení do plného počtu na pokrytí celé oblasti bude mít DSÚK dnes, na dnešek byla také naplánována výměna pneu.

Velká část popisovaného však také vychází ze slov řidiče, k čemuž je však nutné doplnit následující:

Jedná se o velmi problémového řidiče (zaspávání, neodevzdávání tržeb). Včera řidič zaspal a dispečer se mu dovolal až 10 minut před odjezdem spoje. V tu chvíli řidič začal, že je mu špatně a že nemůže jet.

Když mu dispečer řekl, ať jde tedy marodit a přinese marodní lístek, tak řekl, že pojede. Z toho důvodu následně se zpožděním 20 minut. Tomu následně odpovídá i teplota vozu, která byla způsobena pozdním výjezdem a nedošlo k zahřátí vozu.

Aktuální stav řidičů na Litoměřicku není ideální, daří se však získávat nové zaměstnance, a věříme, že situace se v brzké době zlepší.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Fraňková

Kancelář hejtmana

tisková mluvčí pro oblast dopravy

Krajský úřad Ústeckého kraje

Velká Hradební 3118/48

400 02 Ústí nad Labem

tel.:     +420 475 657 788

e-mail: frankova.m@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 31.1.2019 / 31.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém