Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Doprava Ústeckého kraje posílila turistickou autobusovou dopravu do Českého Švýcarska

 
foto
České Švýcarsko je jedno z nejnavštěvovanějších míst v Ústeckém kraji. Každý rok sem zavítají tisíce turistů. Často kromě auta využívají také veřejnou dopravu. Autobusy tak byly v posledních letech často přeplněné. Tento problém byl vyřešen zavedením nové linky 438. Do Českého Švýcarska tedy letos jezdí místo dosavadních tří hned čtyři autobusové linky. Jak jet na výlet veřejnou dopravou, si vyzkoušel také náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.
Tisková zpráva ze dne 30. června 2020
 

 
 

„V minulých letech byla během léta veřejná doprava do národního parku zajištěna autobusovými linkami 434, 435 a 436. Tyto spoje byly často přeplněné a docházelo také k jejich zpožďování. Posílením této autobusové dopravy jsme reagovali na dlouhodobý zájem turistů a díky dobré spolupráci jak s Destinační agenturou České Švýcarsko, tak s obcemi se podařilo sestavit nový jízdní řád a doplnit novou linku 438 na trase Děčín – Hřensko – Mezní Louka,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. 

V červenci a srpnu budou linky 434 a 438 vedeny tak, aby v nejfrekventovanějším úseku Děčín-Hřensko-Mezní Louka autobusy jezdily v půlhodinovém intervalu. Ve zbytku turistické sezóny, tedy v měsících duben-červen a září-říjen bude ve víkendových a svátečních dnech jezdit linka 434 s odjezdem v sudou hodinu z Děčína a linka 438 v lichou hodinu s odjezdem z Děčína (s výjimkou prvního ranního spoje). V pracovní dny v uvedené měsíce bude v provozu linka 438 v časech a rozsahu současné linky 434. Navíc v červnu a v září bude spojení do národního parku posíleno deseti přidanými spoji na lince 434.

Kompletní jízdní řády linek 434, 435, 436 a 438 jsou na www.dopravauk.cz Na celodenní výlet s DÚK do vzdálenější části regionu je výhodné pořídit si celodenní síťovou jízdenku DÚK, která je k zakoupení pro jednotlivce, rodiny i skupiny.

foto
O fungování veřejné dopravy se osobně přesvědčil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

foto
Vlevo Jiří Rak z Destinační agentury České Švýcarsko spolu s náměstkem Jaroslavem Komínkem.

foto
České Švýcarsko je častým cílem turistů nejen z Ústeckého kraje. Efektivita veřejné dopravy je proto velmi důležitá. 

 
 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 30.6.2020 / 30.6.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém