Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Doprava Ústeckého kraje se rozšíří o další přeshraniční linku

 
foto
Po několika jednáních se podařilo prodloužení současné autobusové linky 588 Chomutov – Hora Sv. Šebestiána do blízkého německého města Marienberg. Prodloužení autobusové linky zajistí přímé propojení významných sídel Chomutova a Marienbergu s napojením např. na autobusovou linku do Chemnitz. Tento záměr schválilo na konci dubna Zastupitelstvo Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 12. června 2020
 

 
 

Na nové lince 588 je plánováno od 18. 7. 2020 pět párů spojů v pracovní dny a čtyři páry spojů o víkendech. Marienberg, který je umístěn na seznamu památek světového dědictví UNESCO, je také oblíbeným cílem občanů Ústeckého kraje, kteří zde navštěvují jak památky, tak místní aquapark.

„Snažíme se rozšiřovat a zefektivňovat dopravu nejen v rámci našeho území, ale díky našim linkám zajišťujeme také dostupnost pohraničních regionů v sousedním Německu. Bohužel předchozí měsíce nám situace neumožňovala jezdit za hranice, ale jsem rád, že už se naše mezinárodní linky rozjedou a cestující brzy vyzkouší i novinku, prodlouženou linku do Marienbergu, která je výsledkem našeho téměř dvouletého jednání s německou stranou,“ říká náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

Na Chomutovsku se tak jedná o první linku s mezinárodním přesahem. Doprava Ústeckého kraje provozuje také další přeshraniční linky, na Teplicku se jedná o autobusovou linku 398/360 Teplice – Zinwald (Altenberg - Dresden), na Děčínsku o linku 435 Česká Kamenice – Schmilka, na Ústecku o linku 452 Lovečkovice – Ústí n.L. – Bahratal, na Litvínovsku 521 Litvínov - Brandov – Olbernhau, na Šluknovsku o linku 401 Chřibská - Jiříkov – Ebersbach a 409 Dolní Poustevna - Rumburk – Seifhennersdorf - Varnsdorf a na Vejprtsku je to linka 583 Vejprty – Annaberg-Buchholz, která začne jezdit až od července z důvodu uzavírky hlavní silnice B95 na německé straně. Na železnici je to pak U28 a L7.

Bohužel z důvodu situace na hranicích, žádná z přeshraničních linek nebyla provozována. To se už od 15. června změní. Nová linka 588 se však rozjede nejdříve 18. července.

foto

 

 

 
foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 12.6.2020 / 12.6.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém