Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Doprava Ústeckého kraje slaví pět let. Představí se v Teplicích

 
foto
Integrovaný systém Dopravy Ústeckého kraje letos slaví pět let od svého vzniku. Za tu dobu ušel kus cesty a stále se pracuje na jeho zlepšování. Doprava Ústeckého kraje propojuje několik typů dopravy - železniční, autobusovou, městskou a krajskou raritou je, že i lodní. Nyní se představí v Nákupním centru Fontána v Teplicích, kde v pátek 10. července odstartuje výstava k pěti letům fungování. Potrvá do 31. srpna.
Tisková zpráva ze dne 7. července 2020
 

 
 

„Veřejná doprava je důležitou částí života občanů, kteří se denně dopravují do školy, zaměstnání, ale i za kulturou či rodinami. I proto se snažíme neustále její fungování zlepšovat. Doprava Ústeckého kraje je poměrně mladý integrovaný systém, letos oslaví pět let od svého vzniku. Za tu dobu jsme ušli obrovský kus cesty a udělali dost práce. Každý rok se snažíme modernizovat vozový park nebo navyšovat spoje. Bereme v potaz i podněty ze stran měst, obcí i cestujících ohledně návaznosti spojů či připomínek k jízdním řádům. Samozřejmě ne vždy jde vyhovět všem, ale snažíme se udělat maximum. Náš tým kontrolorů pravidelně vyjíždí do terénu na kontroly, které jsou rozhodně nápomocny při zlepšování fungování veřejné dopravy v našem kraji. Samozřejmě vždy je co zlepšovat, ale myslím si, že veřejná doprava v našem kraji je na vysoké úrovni,“ říká k fungování DÚK náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. „Plánovaná výstava má veřejnosti představit Dopravu Ústeckého kraje jako celek a seznámit s možnostmi cestování po kraji. Děkuji za spolupráci jak dopravcům, tak firmě JTH, konkrétně jejímu řediteli Jaroslavu Třešňákovi, který nám poskytl prostory přímo v Nákupním centru Fontána v Teplicích, kde denně projdou tisíce návštěvníků,“ dodal Komínek.

Systém Dopravy Ústeckého kraje je založen na uznávání jízdenek všemi integrovanými dopravci a možnosti jezdit s jednou jízdenkou po celém kraji různými dopravními prostředky. Například s jednou síťovou jízdenkou mohou cestovat napříč regionem za pouhých 130 korun. S jízdenkou DÚK tak lze využít nejen vlak, ale také přestoupit na zelený autobus nebo se svézt MHD ve většině velkých měst v regionu. Za pět let se podařilo zaintegrovat deset městských doprav, které disponují moderními vozovými parky. Na začátku roku 2020 byl spuštěn provoz Centrálního dispečinku Dopravy Ústeckého kraje, který má také zlepšit fungování v rámci integrace. Více informací o aktualitách, jízdních řádech či cenách jízdného na www.dopravauk.cz.

foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 7.7.2020 / 7.7.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém