Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Doprava Ústeckého kraje

 
DÚK
„Doprava Ústeckého kraje“ je pro cestující využívající služeb autobusů a vlaků objednávaných krajem novým znakem, který bude zastřešovat jednotné podmínky nabízené služby a kontrolovat kvalitativní prvky zajišťující její vyšší úroveň.
 

 
 

Ústecký kraj zajišťuje na svém území veřejnou přepravu osob v závazku veřejné služby. Rozsáhlá síť je tvořena systémem regionálních železničních a autobusových linek se vzájemnou koordinací tras a rozsahu spojů. Dosud však nebyl k dispozici výstižný název zastřešující všechny aktivity spojené s touto službou. Tak jako má Ústecký kraj charakteristické názvy a symboly například pro oblast turistického ruchu - Brána do Čech, má nyní prezentační název včetně loga i oblast krajské veřejné dopravy.

Doprava Ústeckého krajeRealizační tým projektu se rozhodl prostřednictvím ankety zapojit do vzniku názvu také veřejnost. Z dodaných návrhů byla získána cenná informace, jaká slova by měl název obsahovat a jaký je potenciál jeho začlenění do podvědomí obyvatel. Podoba znaku a názvu také získala důležitou podporu politické reprezentace kraje. Součástí projektu je i získání nové nezaměnitelné domény pro webovou prezentaci www.dopravauk.cz, která nahrazuje dřívější doprava.kr-ustecky.cz.    

Od roku 2015 začnou autobusovou dopravu na dalších 10 let zajišťovat dopravci podle nový smluv. Zároveň začne rozšiřování jednotného zónově relačního tarifu, který v cílovém stavu zaintegruje nejen přímé smluvní partnery, ale i lokální dopravní systémy městských doprav. Cestující nebude muset řešit s jakým dopravcem pojede, ale postačí vědomí, že pojede s Dopravou Ústeckého kraje.

Schéma DÚK
 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 2.5.2014 / 2.5.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém