Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dopravce Die Länderbahn podepsal smlouvu, zajistí dopravu na Lounsku

 
1
Od prosince 2019 vyjedou na Lounsku vlaky společnosti Die Länderbahn. Výkonný ředitel společnosti Wolfgang Pollety včera v Ústí nad Labem podepsal smlouvu na zajištění železniční dopravy. Die Länderbahn zde nasadí sedm vozidel RegioSprinter.
Tisková zpráva z 12. dubna 2019
 

 
 

„Podpisem této smlouvy se Ústecký kraj vydal vstříc soukromým dopravcům na železnici. Slibujeme si od toho zdravé konkurenční prostředí, které přispěje ke zvýšení kvality dopravy a spokojenosti našich cestujících,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek. Ředitel Pollety dodal: „Těší mne, že se nám podařilo objednatele služeb přesvědčit naší dobrou nabídkou.“

 

Dopravce nabízí k zajištění výkonů vozidla RegioSprinter, které poskytují až 70 míst k sezení, nízkopodlažní nástup/výstup, včetně nízkopodlažní části vozidla (celá střední část mezi nástupními dveřmi), velká panoramatická okna, WC, systém pro snižování teploty, systém vytápění a audiovizuální informační systém. Společnost Die Länderbahn se dohodla s Ústeckým krajem na dvouletém přechodném období, během kterého projdou vozy postupnou modernizací (rekonstrukce podlahy, sedáků, čalounění a doplnění opěrek hlavy, modernizace systému pro snížení teploty, úprava audiovizuálního systému vozidla, úprava konfigurace vnitřního prostoru vozidla tak, aby vznikl větší víceúčelový prostor pro přepravu vozíčkářů, dětských kočárků nebo jízdních kol, úprava vnějšího vzhledu vozidla (polepení folií) v barvách DÚK).

  

Jednou z podmínek smlouvy je bezpodmínečné plné zapojení dopravce do integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje, tj. včetně uznávání elektronických jízdních dokladů uložených na čipových kartách DÚK, dále pak integrace v rámci PID a Státního jednotného tarifu.

 

Provozní soubor „Lounsko“ se skládá z linek U12 (Osek – Most – Louny – Rakovník), U14 (Jirkov – Chomutov – Žatec – Lužná u Rakovníka) a T7 (Chomutov – Vejprty).

1
Wolfgang Pollety podepisuje smlouvu za společnost Die Länderbahn

2
Ředitel Pollety s vedoucím odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje

Jindřichem Fraňkem

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 12.4.2019 / 12.4.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém