Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dopravce TD Bus komplikuje jednání o autobusové dopravě

 
logo ÚK
Společnost TD Bus (dříve BusLine) požaduje, aby jí Ústecký kraj do 30.8. 2018 nad rámec ceny sjednané v platných smlouvách zaplatil platby v řádu miliónů korun, a hrozí zastavením dopravy na začátku školního roku, pokud Ústecký kraj na ultimátum společnosti TD Bus nepřistoupí. Kraj se společností TD Bus vydírat nenechá a nebude společnosti TD Bus platit více, než k čemu se zavázal v platných smlouvách. Ceny, které kraj společnosti TD Bus hradí, ostatně nabídla Ústeckému kraji sama společnost TD Bus ve výběrových řízeních. Ústecký kraj se obrátí na Policii ČR, aby prošetřila, zda postup společnosti TD Bus nenaplňuje znaky trestného činu vydírání.
Tisková zpráva ze dne 28. srpna 2018
 

 
 


Ačkoliv je společnost TD Bus dle platných smluv povinna provozovat dopravu až do 30.6.2019, zástupci samosprávy již od letošního jara vedou nepřetržitá jednání s dopravcem tak, aby se podařilo zajistit dopravu a následky stále častějších výpadků autobusových linek ze strany společnosti TD Bus byly co nejmenší. 

 

Na pondělím jednání mezi zástupci kraje a společnosti TD Bus byl dohodnut určitý postup ve vztahu k oblastem Ústecka a Děčínska s tím, že ze strany společnosti TD Bus bylo přislíbeno projednání tohoto návrhu s jejím akcionářem. Místo toho ale byla dnes společností vydána tisková zpráva, která má jediný cíl, a to vynutit si akceptaci podmínek stanovených společností TD Bus pod pohrůžkou ohrožení dopravy v kraji. 

 

Ústecký kraj bere výsledek posledního jednání a následné vydání tiskové zprávy ze strany společnosti TD Bus jako další ukázku toho, že všechna dosavadní jednání s krajem jsou ze strany dopravce vedena pouze účelově, nikoliv s cílem zachování dopravy v Ústeckém kraji.

 

Podle kraje je aktuální stav společnosti TD Bus výsledkem a ukázkou jejího dlouhodobého špatného hospodaření. Proto se přes veškerou vstřícnou snahu o domluvu ze strany kraje uchylují zástupci společnosti TD Bus k tomuto neprofesionálnímu jednání a berou si cestující jako rukojmí. Takové praktiky považujeme za skandální. 

 

Znovu musíme zopakovat, že do situace se dopravce dostal sám svým nesystémovým hospodařením a ceny, které v roce 2014 nabídl a se kterými vyhrál výběrové řízení, byly čistě na jeho uvážení a výpočtech. Dnes se ukazuje, že zcela špatných. 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 28.8.2018 / 28.8.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém