Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dopravní konference představila novinky i krajský dispečink

 
foto
V Mostě se konal dopravní seminář, který byl zaměřený na Dopravu Ústeckého kraje a nově vznikající krajský dispečink. Na celodenní konferenci se sešli všichni od nejmenších turistických dopravců až po ty velké železniční dopravce, a také zástupci integrovaných městských doprav i autobusoví dopravci.
Tisková zpráva ze dne 8. října 2019
 

 
 

„Chtěl bych vám všem v první řadě poděkovat, že jste přijeli. Scházíme se zde na historicky prvním setkání dopravců v rámci integrované dopravy. Jste to právě vy, kdo tvoří dopravu v kraji. Věřím, že se společné setkávání osvědčí a do budoucna se budeme scházet častěji,“ řekl na úvod náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

Zástupci jednotlivých dopravců si vyslechli plánované novinky na příští rok, seznámili se s nově vznikajícím dispečinkem Dopravy Ústeckého kraje, s marketingovou strategií DÚK a s oslavami pětiletého výročí Integrované Dopravy Ústeckého kraje, které se budou konat 16. května 2020 v Litoměřicích. Zkušenosti s centrálním dispečinkem za Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje představil Radek Chudiak. Součástí semináře byla také panelová diskuze na téma "Jak zvýšit povědomí veřejnosti o integrovaném systému Dopravy Ústeckého kraje", do které se zapojili zástupci dopravců.


Cestující se mohou těšit na spoustu novinek. Například od 15. prosince na znovuzavedení pravidelného provozu na Švestkovou dráhu. Pro cestující to znamená rychlejší spojení mezi Mostem a Litoměřicemi.

foto
Na úvod zástupce dopravců pozdravil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

foto
Zleva vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Jakub Jeřábek, náměstek hejtmana Jaroslav Komínek a předseda představenstva GW Train Regio Peter Bosáček.

foto
Na celodenní konferenci se sešli všichni od nejmenších turistických dopravců až po ty velké železniční dopravce, a také zástupci integrovaných městských doprav i autobusoví dopravci.

foto
Panelové diskuze se zúčastnili zástupci dopravců. Zprava ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Daniel Dunovský, ředitel Autobusy Karlovy Vary Zdeněk Suchan, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah Vladimír Štochl a předseda představenstva GW Train Regio Peter Bosáček.

05
Vedoucí krajského dispečinku Jindřich Jelínek představil dispečink Dopravy Ústeckého kraje.

  

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.10.2019 / 8.10.2019 | Zveřejnit od: 8.10.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém