Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dopravní konference s BESIPEM řeší nebezpečná místa na silnicích

 
3
Odborníci, dopravní policisté, zástupci kraje, měst i obcí se sešli na Dopravní konferenci s BESIPEM na téma nehodových míst silnicích v Ústeckém kraji. Byla to také příležitost rozloučit se a poděkovat dlouholetému koordinátorovi BESIP v Ústeckém kraji Honzovi Pechoutovi, který k poslednímu červnu svou činnost pro BESIP ukončí.
Tisková zpráva z 29. května 2019
 

 
 

Náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek konferenci zahájil a připomněl, že kraj dává velké peníze nejen do oprav silnic a zlepšování jejich stavu, ale také třeba do plašičů zvěře, což vede ke zvýšení bezpečnosti na silnicích. Také poděkoval krajskému pracovníkovi BESIPU Honzovi Pechoutovi. „Preventivní práce vzhledem k bezpečnosti u nás stojí na třech pilířích, kterými jsou Ústecký kraj, dopravní policie a Honza Pechout jako ikona BESIPU v České republice. Děkuji mu za roky obětavé práce a připomínám, že bude velmi obtížné jej, jeho znalosti, zkušenosti a elán, nahradit,“ řekl náměstek Komínek s tím, že spolupráci s BESIP ukončí Pechout k 30. červnu 2019.

 

V Ústeckém kraji bylo mezi roky 2014 – 2018 vytipováno 17 rizikových míst. Z nich šest už bylo upraveno a 9 jich je v řešení. Na letošní konferenci byla představena další dvě místa, ve kterých od začátku roku 2014 došlo k 22 nehodám, během nichž byly 3 osoby těžce zraněny a 32 osob bylo zraněno lehce. Celkové škody přesáhly částku 38 miliónů korun. Zde by mohly být provedeny poměrně jednoduché úpravy vedoucí ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.


V rámci přednáškových bloků konference se odborníci z Centra dopravního výzkumu zaměřili na zpracovanou aktualizaci Národní strategie bezpečnosti silničního provozu. Dopravní policie představila analýzu nehodovosti a její příčiny na komunikacích Ústeckého kraje. Odborníci ze společnosti DEKRA CZ prezentovali přednášku na téma „Ztráta pozornosti při řízení motorového vozidla“. Společnost AŽD Praha, s.r.o. představila telematická řešení pro městskou a meziměstskou dopravu.


V loňském roce zemřelo na silnicích České republiky 565 osob. Počet obětí tak meziročně vzrostl o 63 osob, tj. 12,5 procenta. Došlo také ke zvýšení počtu těžce zraněných, a to z 2 339 na 2465.  V Ústeckém kraji zaregistrovaly statistiky nehod 37 usmrcených, o 10 osob méně než v roce 2017. Rozdíl tak činí v poklesu 22 procent.  Došlo také k mírnému snížení počtu těžce zraněných, a to ze 198 na 186 osob. Cyklus Dopravních konferencí s BESIPEM & a Fondem zábrany škod chce napomoci tato čísla snížit. Klíčem k dalšímu snižování následků dopravních nehod jsou systémový přístup a konkrétní preventivní aktivity na regionální úrovni.


1

Náměstek Jaroslav Komínek se ujal úvodního slova

2
Aktivity BESIPU v regionu představil Honza Pechout

3
Díky za dlouholetou spolupráci

4


 

 

 
 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 29.5.2019 / 29.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém