Orientační nabídka


 

Dopravní konference se zabývala bezpečností na pozemních komunikacích v Ústeckém kraji

dd
Setkání odborníků zabývajících se problematikou bezpečnosti na pozemních komunikacích Ústeckého kraje se uskutečnilo v krajském městě ve čtvrtek 10. května. Hlavním tématem Dopravní́ konference s Besipem & Fondem zábrany škod (FZŠ) bylo využití́ moderních technologií v dopravní́ infrastruktuře pro snížení nehodovosti na komunikacích kraje. Záštitu nad konferencí převzal hejtman Oldřich Bubeníček.
 

 
 

„Ústecký kraj přijímá řadu opatření, aby krajské komunikace byly bezpečné. Patří k tomu i rozsáhlé opravy a rekonstrukce silnic. Jsme také prvním krajem, který pořídil a zajistil instalaci elektronických plašičů zvěře,“ řekl při zahájení konference náměstek hejtmana Jaroslav Komínek, v jehož kompetenci je doprava a silniční hospodářství.

Jan Pechout, krajský koordinátor BESIP, uvedl řadu příkladů dobré spolupráce s Ústeckým krajem i s dopravní policií. Zmínil společné akce, kterými je Den pro kamiony, Safety Road a dopravní soutěže mladých cyklistů.

Karol Kočárek z krajské dopravní policie prezentoval vývoj nehodovosti. V loňském roce při 10 638 nehodách bylo v kraji usmrceno 47 osob. Mezi hlavními příčinami dopravních nehod uvedl nepřizpůsobení rychlosti a nesprávný způsob jízdy.

Odborné přednášky v oblasti vlivu moderních technologií na bezpečnost silnic představily aktuální kampaně BESIP a opatřeni BESIP v krajích. Účastníci konference si vyslechli analýzu nehodovost v kraji v roce 2017, bilanci nejvážnějších dopravních nehod a priority Policie ČR v oblasti dopravy. Konference se zabývala i nasazování systémů pro monitorování a řízení provozu, dotačními možnostmi k financování dopravních staveb a využiti moderních technologii v zlepšování vlastnosti vozovek.

Diskuze účastníků dopravní konference se věnovala zejména rizikovým místům na komunikacích kraje včetně návrhů opatření k eliminaci rizik. Další blok konference se věnoval odborným přednáškám k problematice snížení nehodovosti s využitím moderních technologií.

dd
Náměstek hejtmana Jaroslav Komínek při zahájení konference

dd
Krajský koordinátor BESIP Jan Pechout

dd
Karol Kočárek z krajské dopravní policie

dd

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 11.5.2018 / 11.5.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém