Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dopravní omezení pro vozidla s nosností nad 7,5 t na trase Lovosice - Ústí nad Labem

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Odpověď pro Artura Janouška, MfD (Artur.Janousek@mfdnes.cz)
 

 
 

Odpověď pro Artura Janouška, MfD (Artur.Janousek@mfdnes.cz) ze dne 24. 8. 2007

 

Dotaz (v původním znění):

Uvažuje Ústecký kraj a jeho představitelé o umístění zákazu vjezdu vozidlům s nosností nad 7,5 t do Lovosic ze směru od Ústí nad Labem?

 

Odpověď:

Krajský úřad Ústeckého kraje, který stanovuje dopravní značení na silnicích I. tříd, o umístění dopravního omezení v Lovosicích, jenž by kamionům znemožnilo příjezd do Ústí nad Labem,  neuvažuje. I když si je vědom složité dopravní situace v Lovosicích i v krajském městě, prioritou je pro něj zajištění plynulosti tranzitní nákladní dopravy, která nemůže využít dálnice D8 v celé délce. Tranzitní silniční nákladní doprava je, vzhledem k chybějícímu úseku D8 přes České středohoří, ze směru ze SRN dopravním značením naváděna na silnici I/30 Ústí nad Labem – Lovosice a v opačném směru pak na silnici E55, kde jsou kamiony navedeny na D8 v Řehlovicích. Tato opatření byla dohodnuta s Policií ČR a správci komunikace, ŘSD ČR. Krajský úřad se jednání, na nichž by měly být probrány změny v dopravním značení, bude účastnit. 

Člen Rady Ústeckého kraje Milan Franc, odpovědný za dopravu, v této souvislosti uvedl: „Umístění značky, zakazující vjezd vozidlům nad 7,5 t do Lovosic není řešením. Silnice jsou v okolí nedokončené dálnice D8 doslova přecpané automobily, jenž najíždějí a sjíždějí z dálnice, komunikace svou kapacitou naprosto nedostačují současným dopravním potřebám. Možné řešení je jediné. Spočívá v dostavbě dálnice D8 v celé její délce. Jedině tak se dočkáme zklidnění dopravy, jak v Lovosicích, tak v obcích podél silnice E55 a stejně tak i v Ústí nad Labem. A pokud budou řidiči jezdit s větší rozvahou, a budou i méně stresovaní permanentními zácpami, potom snad i ubyde tragických dopravních nehod.“ 

 

 

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 13.9.2007 / 13.9.2007 | Zveřejnit od-do: 13.9.2007-13.10.2007

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém