Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dopravní značení na dálnici D8

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Odpověď pro Luďka Stínila, Deníky (ludek.stinil@denik.cz)
 

 
 

Odpověď pro Luďka Stínila, Deníky (ludek.stinil@denik.cz) ze dne 23. 2. 2007

 

Dotaz (v původním znění):

Zdravím, mám několik dotazů k dopravnímu značení na dálnici D8

1. Změnilo se něco za poslední dobu v dopravním značení v kraji ohledně D8?

2. Neuvažujete, že byste nechali v Lovosicích sjet z D8 alespoň osobní auta?

3. Neuvažujete o značce zákaz vjezdu kamionů na místo, kde ve Velemíně odbočují kamiony na Bílý Újezd?

4. Obracejí se na kraj starostové s připomínkami ohledně značení? Pokud ano, jací?

 

Odpověď:

1. Nové dopravní značení, zavedené v souvislosti se zahájením provozu nového úseku dálnice D8 Trmice – státní hranice, odbor dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu průběžně sleduje a vyhodnocuje. Zatím poslední jednání s ředitelem správy ŘSD Chomutov proběhlo dne 19. 2. 2007, kde byla dohodnuta úprava značení před provizorním kruhovým objezdem v Lovosicích, před odbočkou ve Velemíně, lepší vyznačení objízdných tras přímo na dálnici D8, apod. Značení je ale nutno zakreslit, nechat odsouhlasit dopravním inspektorátem Policie ČR a případně nechat vyrobit. O změnách budeme informovat ve chvíli, kdy se ke všem změnám souhlasně vyjádří dopravní inspekoráty Policie ČR a kdy krajskému úřadu nebude známa žádná překážka k stanovení tohoto značení.

 

2. Toto místo vnímá krajský odbor dopravy jako problematické, i proto, že mnozí řidiči dopravní značení nerespektují a porušováním dopravních předpisů tam vytvářejí potencionálně nebezpečné dopravní situace. Vhodnější variantu dopravního značení však správce komunikace s ohledem na bezpečnost a plynulost silničního provozu doposud nenabídl. Konvem března bude i toto místo předmětem připravované schůzky mezi mezi ŘSD a Ministerstvem dopravy. Prozatím bylo se správcem komunkace dohodnuto lepší reflexní označení a zvýraznění směrovek, jak u tohoto bývalého sjezdu, tak i u předchozích sjezdů z dálnice.

 

3. Není možné zakázat vjezd nákladních aut do uvedeného směru bezdůvodně, jedná se o veřejnou komunikaci, na níž je možné omezit nákladní dopravu jen z konkrétních důvodů, například kvůli snížené únostnosti mostních konstrukcí, kvůli zúžení komunikace, sníženému profilu podjezdů mostních objektů, apod. Prozatím bylo zakryto dopravní značení se směrovou šipkou na Ústí n.L. přes Bílý Újezd a připravuje se nahrazení značky její variantou, která nebude uvádět směr na město Ústí nád Labem.

 

4) Krajský odbor dopravy a silničního hospodářství ví o řadě připomínek starostů zejména z obcí  u silnic II. a III. třídy, přes které si řidiči nákladních aut zkracují cestu či objíždějí placené úseky dálnice D8, např. Telnice, Habrovany, Přestanov, Krupka nebo Proboštov. Jednotlivými stížnostmi se buď náš úřad (pokud se jedná o komunikaci I.třídy) nebo dopravní úřady obcí s pověřením III.stupně, nejčastěji magistráty Teplic a Ústí nad Labem (příslušný správní úřad pro silnice II. a III. třídy) podle našich informací zabývají.

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Jarolímková
Vytvořeno / změněno: 30.3.2007 / 30.3.2007 | Zveřejnit od-do: 30.3.2007-30.4.2007

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém