Orientační nabídka


 

Dopravní značení u Kyjovské přehrady

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Odpověď pro Alici Klaubenschalkovou, Deník - Moje Děčínsko (Alice.Klaubenschalkova@denik.cz)
 

 
 

Odpověď pro Alici Klaubenschalkovou, Deník – Moje Děčínsko (Alice.Klaubenschalkova@denik.cz) ze dne 14. 6. 2007

 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den, prosím pěkně, můžete zjistit, jak to vypadá s dopravním značením u Kyjovské přehrady u Krásné Lípy? Radnice požádala kraj a ten jí zatím nevyhověl. Chci tedy vědět proč a kdy vyhoví, zda je to tak, jak je níže uvedeno. Děkuji ti mnohokrát a zdravím.

Posílám článek, který vyšel v tamních novinách.

Opakované dopravní komplikace v Kyjově, v lokalitě u přehrady, kdy především v letní sezóně vozidla neukázněných

koupáníchtivých návštěvníků znemožňují bezpečný průjezd jak autobusům, tak i farmářské technice, řeší opakovaně krásnolipská radnice. V zimních měsících bylo s dostatečným časovým předstihem iniciováno jednání s Policií ČR, která přislíbila zvýšený dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu v místě. Doporučila však zároveň obnovu dopravního značení, které stání na daném úseku komunikace upravuje. Obnovu však musí zajistit příslušný správce komunikace,

v tomto případě SÚS Ústeckého kraje. Ta byla o příslušné opatření požádána v březnu tohoto roku a provedení nám bylo následně přislíbeno. Po několika dotazech a urgencích ze strany města, kdy se stále nic nedělo, nám bylo sděleno, že dopravní značky zatím nemohou být vyměněny, protože stále ještě není dokončeno výběrové řízení na dodavatele dopravního značení. Je to zpráva nepříjemná, ale o to více zarážející, protože se týká například i obnovy přechodů pro chodce na řadě míst a nejen na území našeho města! Je určitě škoda, že určité věci nedělá kraj s časovým předstihem, protože kdybychom podobně liknavě postupovali u investičních akcí my jako město, tak zdaleka ještě nestojí to vše, co se podařilo za poslední léta vybudovat. Nicméně stávající dopravní značení v Kyjově platí a místní oddělení PČR nově disponuje i tzv. botičkami, takže případné nevhodné parkování se může nepříjemně.

 

Odpověď:

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje (SÚS) dopravní značení u Kyjovské přehrady, podle doporučení DI policie ČR v Děčíně, umístí v průběhu měsíce července. Doposud to nebylo možné. Jak byl místostarosta obce několikrát informován, požadované značky nebyly skladem a SÚS neměla jejich dodavatele. Toho musela vybrat ve výběrovém řízení, jež bylo vypsáno na jaře a nyní je vyhodnoceno. V těchto dnech již běží zákonná lhůta pro vyjádření ostatních účastníků řízení.

 

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Jarolímková
Vytvořeno / změněno: 20.6.2007 / 20.6.2007 | Zveřejnit od-do: 20.6.2007-20.7.2007
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém