Orientační nabídka


 

Dopravu Ústeckého kraje můžete zítra potkat hned na třech akcích

V sobotu 10. září se můžete těšit hned na tři akce, na kterých se bude prezentovat Doprava Ústeckého kraje. Pokud ještě nemáte vymyšlený program na první víkendový den, můžete se nechat inspirovat.
Tisková zpráva ze dne 9. září 2022
Hudební festival v Třebívlicích na Švestkové dráze 2022
 

 
 

Dva dráty nad silnicí, bzukot elektromotorů... K Teplicím patří už 70 let, pro většinu z nás tedy opravdu neodmyslitelně. Trolejbusy v Teplicích přežily i časy nepřízně a dnes opět tvoří pevný díl v dopravním systému. Tak to pojďte v sobotu 10. září oslavit, bude to stát za to! Šest unikátních trolejbusů se podělí o tři speciální linky 70A, 70B a 70C. V 9:15 hodin vyrazí v konvoji do centra oslav, parku u Nových lázní.

Jízdenky jsou zdarma, je potřeba si jen vyzvednout místenku v nedalekém městském stánku. Na místě bude i krajský DÚKmobil, který poradí i pomůže. Pokud nejste přímo místní, doporučujeme využít k cestě veřejnou dopravu. Vyhnete se tak problémům s parkováním v lázeňské čtvrti. Jednodenní jízdenka pro území celého Ústeckého kraje stojí pro dospělého jen 140 Kč, v rodinných verzích jen o pár desetikorun víc.

Víkend bude vůbec ve znamení oslav. Kromě kulatých narozenin trolejbusů v Teplicích vás zveme i na Den otevřených dveří mosteckého a litvínovského dopravního podniku. Akce se poslední roky nemohla konat kvůli covidu, teď si to ale vynahradíme. V sobotu od 9 do 12 hodin v areálu DP Most budou k vidění historická vozidla, atrakce a možné bude i svezení na začínající Mostecké slavnosti u přesunutého kostela. Přijďte se podívat.

Čas vinobraní je tady! A proč ho rovnou nespojit s hudebním festivalem? Jestli ještě nemáte vymyšlený program na sobotní odpoledne, můžete se vydat vlakem na hudební festival po Švestkové dráze do Třebívlic, kde to v parku u zámku a na Komenského náměstí rozbalí známé hudební skupiny, například Slza, Rybičky 48, Divokej Bill, Poetika a vy si u toho můžete vychutnat dobré víno.

Vstupné je 300 Kč, pokud ale přijede vlakem po Švestkové dráze, zaplatíte pouze 150 Kč. Doprava Ústeckého kraje je partnerem akce, a tak na místě budou k dispozici i naše materiály na stánku AŽD. A co doprava na místo konání akce? Ta je zařízená, auto proto klidně nechte doma. Švestková dráha přidala na lince U10 mezi Mostem, Lovosicemi a Litoměřicemi spoje navíc a pojede to tam i zpět častěji. Speciální jízdní řády jsou k dispozici ke stažení přílohou této zprávy. Hezkou zábavu!

Hudební festival v Třebívlicích na Švestkové dráze 2022

 

Hudební festival v Třebívlicích na Švestkové dráze 2022

Den otevřených dveří v DP Mostu a Litvínova - areál v Mostě

 

Oslavy 70 let trolejbusů v Teplicích

 
 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 9.9.2022 / 9.9.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies