Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

DPÚK účtuje Ústeckému kraji ve srovnání s ostatními dopravci téměř dvojnásobek

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Autobusová doprava v Ústeckém kraji byla, i po změnách v jízdních řádech, zajištěna na celém území regionu. Přesto se v některých případech cestující svého autobusu nedočkali. Nejvíce starostí občanům v kraji nadělal Dopravní podnik Usteckého kraje a.s. (DPÚK), který oficiálního termínu změn v jízdních řádech využil k významnému omezení počtu spojů, které v regionu zajišťuje.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 11. 12. 2006

 

DPÚK účtuje Ústeckému kraji ve srovnání s ostatními dopravci téměř dvojnásobek

 

Autobusová doprava v Ústeckém kraji byla, i po změnách v jízdních řádech, zajištěna na celém území regionu. Přesto se v některých případech cestující svého autobusu nedočkali. Nejvíce starostí obyvatelům v kraji nadělal Dopravní podnik Usteckého kraje a.s. (DPÚK), který oficiálního termínu změn v jízdních řádech využil k významnému omezení počtu spojů, které v regionu zajišťuje. Z počtu 1250 spojů jich po změnách v jízdních řádech fakticky provozuje, do 31.12.2006, přibližně 660. „DPÚK za spoje, které údajně zajišťuje, považuje i dalších 194 spojů, k nimž si nechal schválit jízdní řád, podle kterého autobus vyjede jen jeden den v roce, 8. prosince příštího roku,“ vysvětlil vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu Jindřich Franěk.

            I když DPÚK ve svých tiskových prohlášeních upozornil na údajně „štvavé“ prohlášení Ústeckého kraje, faktem zůstává, že je v regionu jediným dopravcem, který zákonného termínu pro změnu v jízdních řádech k významnému snížení autobusových spojů využil. „Na veřejnou autobusovou dopravu podle požadavků DPÚK Ústecký kraj nemá. I když se firma snaží veřejnost přesvědčit, že účtuje jen náklady na které má nárok, skutečností je, že v období, kdy DPÚK zajišťoval v kraji dopravu na základě tzv. vrchnostenského nařízení, tak jím průměrná vyúčtovaná cena na kilometr představuje 47 korun. To je téměř dvojnásobek ve srovnání s tím, když stejné spoje budou zajišťovat dopravci, které kraj vybral v otevřeném koncesním řízení. DPÚK tak opět potvrdil, že je pro Ústecký kraj  jedním z nejdražších autobusových dopravců. Jím vyúčtovaná cena za měsíc služeb je dokonce vyšší než návrh, který nám předložil počátkem roku. Tehdy za v podstatě stejný rozsah dopravy v roce 2005, za který jsme zaplatili 180 milionů korun, požadoval 313 milionů,“ připomněl Jindřich Franěk.

 

 

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 12.12.2006 / 12.12.2006 | Zveřejnit od-do: 12.12.2006-12.1.2007

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém