Orientační nabídka


 

Druhý den v kraji: katedrála, ocenění záchranářů a rozloučení v Roudnici

1
Druhý den své pracovní návštěvy v Ústeckém kraji zahájil prezident Miloš Zeman za doprovodu hejtmana Oldřicha Bubeníčka v Litoměřicích. Posledním městem, které navštívil a kde se setkal s občany kraje, byla Roudnice nad Labem, odkud odjel zpět do Prahy.
Tisková zpráva ze dne 25. října 2013
 

 
 

První zastávkou v Litoměřicích byla Katedrála sv. Štěpána, kde prezidenta probošt kapitoly seznámil s historií katedrály. Litoměřice jsou sídlem diecéze, která svou působností zasahuje do území pěti krajů. V Litoměřicích nechybělo setkání s občany a představiteli města na Mírovém náměstí. Prezidenta a hejtmana přivítal starosta Ladislav Chlupáč. V závěru dekoroval prezident Zeman prapor města stuhou prezidenta republiky a nechyběl ani podpis do pamětní knihy.

Samostatnou částí programu bylo slavnostní oceňování Medailí hejtmana Ústeckého kraje a Záslužnou medailí určenou pro členy složek Integrovaného záchranného systému. Letos byla tato ocenění udělovaná především záchranářům a občanům, kteří se zasloužili o hladký průběh a likvidaci následků červnových povodní, předána na litoměřickém hradě. V kongresovém sále hradu se sešlo 65 laureátů z řad hasičského sboru, policie, zdravotnické záchranné služby i armády, ale také starostové obcí a členové krizových štábů, aby převzali medaili z rukou hejtmana a gratulaci a pamětní list od prezidenta Zemana za účasti ředitelů všech složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje. Slavnostní ceremoniál zakončil přípitek.

V Roudnici nad Labem vítalo delegaci zaplněné náměstí. Kromě příznivců prezidenta se objevilo i několik odmítavých transparentů. V rámci diskuze byly ale odpovědi na otázky oceňovány především potleskem.

Návštěvu v Ústeckém kraji zakončili hejtman Bubeníček s prezidentem Zemanem tiskovou konferencí, na které prezident opět připomenul nutnost tvorby nových pracovních míst a snižování nezaměstnanosti. Na otázku, co ho v kraji nejvíce zaujalo, zmínil mostecký hipodrom jako ukázku kvalitního rekultivačního projektu.

Prezident Zeman by měl přijet na další návštěvu kraje již v příštím roce, tentokrát by byla čtyřdenní.

Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 726

Mob.:+420 737 203 666

Mail:   hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
Prohlídka Katedrály sv. Štěpána

2
Náměstí v Litoměřicích

iz
Předání medailí členům IZS na litoměřickém hradu

3
Hejtman Bubeníček a starosta Roudnice nad Labem Urban na MÚ  Roudnice

4
Závěrečná tisková konference

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 25.10.2013 / 25.10.2013
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies