Orientační nabídka


 

DÚKpass

 
 
 

V souvislosti s loňským lesním požárem v Národním parku České Švýcarsko se vedení Ústeckého kraje rozhodlo podpořit obnovu turistického ruchu v této oblasti. Návštěvníkům, kteří se ubytují v Českém Švýcarsku od 1. listopadu 2022 bude nabídnuta bezplatná  jednodenní síťová jízdenka DÚK.

Návštěvníci také mohou využít možnost výhodnějšího ubytování, k tomu budou sloužit ubytovací vouchery. Podrobnosti ohledně využití ubytovacích voucherů naleznete na www.pomahej.ceskesvycarsko.cz.

Využití ubytovacích voucherů není podmínkou pro získání bezplatné přepravy!


Co to je DÚKpass?

-            DÚKpass neboli poukaz pro cestování zdarma. Jedná se o poukaz s vygenerovaným QR kódem, který vám vystaví váš ubytovatel či hoteliér. Tento QR kód pak naskenujete v mobilní aplikaci DÚKapka a získáte tak zdarma jednodenní síťovou jízdenku, se kterou můžete cestovat po celém Ústeckém kraji.

Jak lze bezplatnou jízdenku získat?

-          Podmínkou k získání DÚKpassu je ubytovat se v Českém Švýcarsku minimálně na dvě noci. Seznam ubytovacích zařízení, kde lze DÚKpass získat, naleznete na www.pomahej.ceskesvycarsko.cz . Nárok na bezplatnou přepravu mají všichni takto ubytovaní bez omezení věku, přičemž každý vždy dostane svůj vlastní jednorázový kód k získání bezplatné jízdenky. Výjimku tvoří děti do 6 let, které cestují zcela zdarma.

Jak DÚKpass využít?

-            Jízdenku lze aktivovat pouze skze naši mobilní aplikaci DÚKapka (k dispozici pro iOS i Android), kde naskenujete získaný QR kód a na základě toho se vám v aplikaci objeví jízdenka. Bude možné nahrát do jednoho telefonu i více jízdenek, např.: pro dospělého i pro dítě. V aplikaci se vám následně objeví nahraná jízdenka s QR kódem, který slouží k prokázání platnosti jízdenky u řidiče či u vlakvedoucích ve vlaku. Jízdenku bude možné využít u všech integrovaných dopravců DÚK.

 

Více informací k aplikaci DÚKapka naleznete zde - DÚKapka - Domů (dukapka.cz)


Návod k použití DÚKpassu:

hk

 

Odkazy


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Doprava Ústeckého kraje > DÚKpass

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém