Orientační nabídka


 

Dvě oslavenkyně slavily v DSS Litvínov

V Domovech sociálních služeb Litvínov bylo zase veselo. Dvě klientky na konci května oslavily krásná a významná životní jubilea. Margita Lívancová 99 let a Zdeňka Feltová 95 let.
Tisková zpráva ze dne 31. května 2023
DSS Litvínov oslavenkyně
 

 
 
Paní Feltová se narodila 26. května 1928 v Litomyšli jako nejstarší ze sedmi sourozenců. V roce 1945 se přestěhovala s celou rodinou do Mostu. Celý život pracovala jako jeřábnice v Chemických závodech v Záluží. Ráda chodila tančit nebo do kina. Vychovala dva syny. Nyní má tři vnoučata a pět pravnoučat, které má velmi ráda. Do domova pro seniory nastoupila v září 2022 a je zde spokojená. Je usměvavá a stále vitální. Má ráda svůj klid, sleduje televizi, opaluje se na balkoně nebo prochází v zahradě. 

V DSS Litvínov také oslavila významné životní jubileum Margita Lívancová. Dne 29. května jí vedení zařízení mohlo poblahopřát k 99. narozeninám. Paní Lívancová je v současné době nejstarší obyvatelkou našeho Domova. 

Margita Lívancová se narodila 29. května 1924 na Slovensku ve městě Rimavská Sobota. Měla šest sourozenců, o které se musela starat, protože z nich byla nejstarší. Za války byla nasazená na práci, pracovala do úmoru, ale nestěžovala si. Do Čech se přestěhovala za manželem, narodili se jim tři děti, děvče a dva chlapci. Pracovala v Chemických závodech, na koníčky nebyl čas, všechen ho věnovala péči o rodinu. Ráda ale vzpomíná na taneční zábavy.

Od února 2017 žije v klidu v DSS Litvínov, kde je spokojená. Věnuje se pěstování květin, lásku ke květinám zdědila po své mamince. Často přijímá návštěvy početné rodiny, rádi spolu posedí u kávy.

Na společné fotografii je s paní Feltovou vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková (vlevo), ředitel Vladimír Vopelka a vedoucí zařízení Magdalena Hejlová (vpravo)
Na společné fotografii je s paní Feltovou vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková (vlevo), ředitel Vladimír Vopelka a vedoucí zařízení Magdalena Hejlová (vpravo)

Nejstarší obyvatelka DSS Litvínov Margita Lívancová (99 let)

                                   Nejstarší obyvatelka DSS Litvínov Margita Lívancová (99 let)

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 31.5.2023 / 31.5.2023 | Zveřejnit od: 31.5.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém