Orientační nabídka


 

Energetické fórum nejen o potřebných investicích

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
a
Už třetí Energetické fórum Ústeckého kraje hostil ve čtvrtek 7. listopadu hotel Clarion v krajském městě. Zcela symbolicky před ním vítal účastníky elektromobil Peugeot, jenž dostal Ústecký kraj od ČEZ, a. s. k dvouletému využívání. I toto vozidlo je o úsporách energie a ochraně životního prostředí.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 8. listopadu

Již třetího rokování odborníků o surovinové politice, energetické bezpečnosti, modernizaci elektrárenských a teplárenských kapacit především na severu Čech i rozvodu elektrické energie se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní kraje Ladislav Drlý a Arno Fišera a představitelé skupiny ČEZ, generálního partnera fóra,  a odborného garanta – Okresní hospodářské komory v Mostě. Hospodářskou komoru ČR zastupoval v Ústí nad Labem její viceprezident Pavel Bartoš.

 

Jak řekl v zahajovacím projevu Oldřich Bubeníček, přináší orientace na posilování energetické soběstačnosti obcí a měst vícenásobný užitek a peníze za energii a paliva umožňují podporovat podnikatele či  zemědělce. Přispívají rovněž k vyšší energetické bezpečnosti, ochraně životního prostředí a rozvoji zaměstnanosti. „V návaznosti na efektivní realizaci úsporných opatření je možné uskutečnit vhodný způsob zásobování energiemi z obnovitelných zdrojů,“ řekl hejtman.

 

V řadě přednášek odborníků zaujal účastníky Energetického fóra například Václav Matys z ČEZ, a.s., jenž se obšírně věnoval modernizaci, komplexní obnově  či ekologizaci a odsířování velkých elektrárenských zdrojů (Tušimice, Ledvice, Prunéřov II) nebo finišující pilotní výstavbě paroplynu v Počeradech. Zazněla i témata o významných projektech ve výrobě tepla (situace v Teplárně Trmice po fúzi do ČEZu), problematika zásobování elektrickou energií odlehlejších oblastí kraje a další přednášky.

 

Předcházející Energetická fóra se věnovala například přípravě státní energetické koncepce a její aplikaci v Ústeckém a Plzeňském kraji, letošní rokování bylo věnováno ryze našem regionu ve výrobě a rozvodů energie a tepla. To jde ruku v ruce s potřebou kvalitního, udržitelného a trvalého rozvoje měst a obcí Ústeckého kraje.

 

Kontakt:

Mgr. Zbyněk Šebesta, oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 742

Mob.:+420  603 192 629

             Mail:   sebesta.z@kr-ustecky.cz

1
Elektromobil Peugeot iON

2
Třetí energetické fórum zahájil hejtman Oldřich Bubeníček

3
(Zleva) Radní Ladislav Drlý, V. Matys a Vladislav Raška, předseda kontrolního výboru ZÚK

4
Václav Matys z ČEZu hovořil také o komplexní obnově elektrárny Tušimice II

5

6
Zástupkyně ředitele krajského úřadu Monika Zeman, zastupitel Milan Pipal a radní Arno Fišera

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 8.11.2013 / 8.11.2013 | Zveřejnit od-do: 8.11.2013-7.12.2013
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém