Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Euroregion Krušnohoří řešil obchvat Brandova

 
01
Dopravní komise Euroregionu Krušnohoří se sešla na mosteckém autodromu, kde probrala aktuální problematiku dopravy a dopravní infrastruktury a seznámila se s činností autodromu a kurzy bezpečné jízdy. Na tato setkání jezdí pravidelně také náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.
Tisková zpráva z 15. února 2019
 

 
 

Jedním z nejdůležitějších bodů bylo projednání možnosti vybudovat obchvat Brandova a nového hraničního mostu. K tomu dala negativní stanovisko obec Brandov, která se obává těžké dopravy, proto chce nosnost silnice omezit. „Za Ústecký kraj trvám na vyprojektování silnice tak, aby umožňovala pohyb i těžších vozidel, například vozů IZS. Zneužívání ze strany těžké nákladní dopravy se dá zabránit stanovením místního dopravního značení,“ vysvětlil svůj postoj náměstek Komínek. Předseda komise Petr Pípal tedy navrhl společné jednání zástupců Brandova s a Olbernhau.

 

Dále představitelé Ředitelství silnic a dálnic informovali o výstavbě dálnice R7 Praha – Chomutov – Chemnitz, kde se již připravuje dálniční obchvat Loun, dokončují se úseky kolem Postoloprt a celkově by se stavba měla dodělat v roce 2024. Komise poté vyjádřila podporu projektu Přeshraniční koordinace zájmové skupiny „Překlenutí chybějícího úseku Moldavské / Freiberské dráhy“ a doporučila projekt ke schválení. Projekt podal Českojiřetínský spolek – spolek pro oživení Krušnohoří spolu s obcí Moldava a saským partnerem Flößerhaus Rechenberg-Bienenmühle. Komise také doporučila vytvoření nových přeshraničních autobusových linek. Ústecký kraj se této myšlence nebrání, v současné době je ovšem dramatický nedostatek řidičů.  


Zdroj a foto: Mgr. František Bína, jednatel Euroregionu Krušnohoří

1
Z jednání dopravní komise Euroregionu Krušnohoří

2

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 15.2.2019 / 15.2.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém