Orientační nabídka


 

Farmářské trhy míří do Chomutova

001
Trend farmářských trhů se postupně šíří Ústeckým krajem a můžeme se s nimi setkat již v každém větším městě. V sobotu 30. dubna si je letos poprvé užijí také lidé v Chomutově, kde je pořádá občanské sdružení Český um – Artificium Bohemicum pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové a za podpory Ústeckého kraje a Krajské agrární komory. Sdružení má na starosti i trhy v Ústí nad Labem a Mostě.
Tisková zpráva z 27. dubna 2011
 

 
 

Cílem Severočeských farmářských trhů je umožnit lidem v Ústeckém kraji pohodlně a pravidelně nakupovat od prvovýrobců či prověřených dodavatelů čerstvé a kvalitní potraviny s převahou těch z blízkého okolí, poznat tak svého dodavatele a díky přímému kontaktu spoluvytvářet a ovlivnit nabídku na trhu.

 

Farmářské trhy v Chomutově odstartují poslední dubnovou sobotu na náměstí 1. máje v 8 hodin ráno. Už od začátku bude nabídka bohatá a postupem času, tak jak bude dozrávat sezónní ovoce a zelenina, se bude ještě zatraktivňovat. Na trzích se představí prodejci sýrů a jiných mléčných výrobků, tuzemští řezníci se svými masnými a uzenářskými výrobky, česká vajíčka a kuřata, med a další včelařské produkty, sladké i slané pečivo, chléb, ovocné šťávy, mošty i jinak konzervované ovoce a zelenina, české víno a pivo, ale také sadba, bylinky a mnoho dalšího. Trhy v Chomutově budou mít měsíční interval a poslední se uskuteční až v první polovině listopadu.

 

V Ústí nad Labem trhy odstartovaly již na začátku dubna, kde se konají každé dva týdny. V Mostě první farmářské trhy lidé zažijí v sobotu 14. května na hipodromu.

 

Průběžně můžete sledovat informace na www.severoceskefarmarsketrhy.cz.

 

Připravila:

Bc. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 28.4.2011 / 28.4.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém