Orientační nabídka


 

Festival animovaných filmů podpořil Ústecký kraj

11
Letošní jubilejní desátý ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest byl včera slavnostně zahájen v Krušnohorském divadle v Teplicích. Za Ústecký kraj přišla účastníky festivalu pozdravit členka Rady Ústeckého kraje Jana Ryšánková. Festival potrvá až do neděle 1. května.
 

 
 

„Ústecký kraj a město Teplice hostí tento festival teprve třetím rokem, ale je znát, že se této přehlídce animovaných filmů v našem kraji daří. Svědčí o tom stoupající zájem, počty soutěžních snímků i přemíra významných hostů. Jsem ráda, že vás všechny mohu v našem kraji přivítat, popřát vám příjemné zážitky a vyjádřit naději, že se do našeho kraje budete rádi vracet,“ řekla na zahajovacím večeru radní Jana Ryšánková.

 

Mezinárodní festival animovaných filmů AniFest, nejvýznamnější festival animovaných filmů v České republice, oslaví v letošním roce desáté narozeniny. AniFest vznikl v roce 2002 v Třeboni, od druhého ročníku se stal festivalem mezinárodním. V roce 2009 se konal AniFest v Třeboni a v Teplicích, v roce 2010 pak pouze v Teplicích. Doposud tvůrci přihlásili na festival bezmála deset tisíc filmů. AniFest každoročně navštěvují přední osobnosti domácí i světové animace.

Součástí festivalu nejsou jen filmové projekce v několika soutěžních kategoriích, ale také doprovodné výstavy, workshopy, přednášky a semináře a programy pro děti.

Letošní festival se uskutečňuje za finanční podpory Ústeckého kraje.

 

1
Průvodci zahajovacím večerem...

2
...vyzpovídali i radní Janu Ryšánkovou

5

8
Skupina The Tap Tap, která se podílela i na znělce AniFestu, zpestřila zahajovací večer festivalu

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 27.4.2011 / 27.4.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém