Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Festival dobrého jídla a pití pod záštitou kraje

 
gff1
Od pátku do neděle 19. října probíhá na litoměřickém výstavišti přehlídka Gastro food fest. Festival zahájila v pátek krajská radní Jitka Sachetová společně se starostou města Litoměřice Ladislavem Chlupáčem. Expozici zde měly též nedávno oceněné regionální potraviny kraje Přemysla Oráče. Záštitu nad výstavou převzal hejtman Oldřich Bubeníček.
 

 
 

Druhý ročník Gastro food festu se uskutečnil na Výstavišti Litoměřice, kde se každoročně koná prestižní veletrh Zahrada Čech. Všem milovníkům dobrého jídla a pití přinesl příjemné kulinářské zážitky. Přední šéfkuchaři nejen z Ústeckého kraje ve svých ukázkových show učili návštěvníky vařit z ryze českých surovin.

Kdo Gastro food fest navštívil, mohl si vychutnat výtečné delikatesy přímo z rukou mistrů svého oboru a to jak v pavilonech, tak pod širým nebem. Jednotlivé restaurace, bary, vinaři, pivovary či baristé při této příležitosti připravovali vybrané speciality.

Stejně tak jako první ročník, tak i ten druhý byl doplněn bohatým doprovodným programem zaměřeným nejenom na milovníky kvalitní gastronomie, ale i na širokou veřejnost včetně rodin s dětmi. 

 

Připravil: OMK

g2
Radní Jitka Sachetová při zahájení festivalu ...

g3
... společně se starostou Ladislavem Chlupáčem ...

g4
... a Ludmilou Holadovou, ředitelkou Okresní agrární komory Most

g5
Džemy a marmelády z dílny Mlsný Filip z Radešína nesou ocenění z nejslavnější světové gurmánské soutěže Great Taste Awards

g6

g7

g8
Stánek s oceněnými regionálními potravinami


 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 19.10.2014 / 19.10.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém