Orientační nabídka


 

Festival ELBE DOC.K míří do Ústí nad Labem

foto
Filmová kancelář Ústeckého kraje zve na nový festival dokumentárních filmů ELBE DOC.K, který zakotví v Ústí nad Labem od 16. do 20. května. Na pět květnových dnů tak přenese filmový svět zachycený ve špičkových dokumentech do centra severočeské metropole. Festival vytvoří prostor, v němž diváci získají možnost vidět to nejlepší ze současné české a německé dokumentární tvorby a výběr nejzajímavějších filmů z prestižních filmových festivalů.
 

 
 

Festival ELBE DOC.K navazuje na pražskou filmovou cenu Pavla  Kouteckého a tak i v letošním roce bude v rámci festivalu oceněn odbornou porotou nejlepší český dokument, který se stane vítězem jejího 12. ročníku, v kategoriích celovečerní a krátkometrážní dokumentární film. Část programu pak dopluje mezi 24. a 26. květnem po Labi na ozvěny festivalu do Drážďan. Několikadenní akce navíc nabídne divákům přehled o aktuálních trendech internetové a televizní dokumentaristiky.

 

Nálož zajímavých dokumentů bude v Ústí nad Labem ke zhlédnutí ve Veřejném sále Hraničář, kinosálu Fokus Kafe, Severočeské vědecké knihovně a ve festivalovém letním kině poblíž OC Forum na Kostelním náměstí. Zde bude každý večer od 20:30 zdarma promítán jeden dokument, v pátek 18. 5. to bude například na ČSFD oceňovaný dokument „Pásky z Nagana“ v režii Ondřeje Hudečka, ve kterém Jaromír Jágr, Dominik Hašek a další hvězdy vzpomínají na památný turnaj na olympiádě v Naganu.

 

V rámci festivalu proběhne celá řada workshopů a setkání s tvůrci. Ve čtvrtek v Hraničáři osvětlí známý dokumentarista Vít Klusák fenomén oblíbených kuchařských seriálů v přednášce „Jak se dělá Ano, šéfe!?“. O den později na stejném místě představí zatím největší mystifikační show v českých televizích „One Man Show“ její tvůrci Kazma a Krug.    

 

Městský prostor oživí lodní kontejnery, které budou v rámci festivalu adaptovány na promítací sály a výstavní prostory. Do kontejneru na břehu Labe se budou moci zájemci o přírodu a výtvarné umění jít podívat na to nejlepší z české ilustrátorské scény a site specific instalaci na téma Botanicum. Rostliny jsou všude. V pátek, 18. 5. v 17:00 odsud vyrazí zážitková vycházka za jedlými rostlinami, která vyústí v piknik na břehu Labe a workshop s ilustrátory. Kontejner umístěný u kina Hraničář poskytne prostor pro prezentaci audio-vizuální instalace studentky Ateliéru Fotografie ústecké Fakulty umění a designu Idy Taušlové, jež ve své práci nazvané FLOW vychází z konkrétního genia loci ústeckých zdymadel na řece Labi.

 

Kromě filmových projekcí, diskusí a udělení prestižní filmové ceny, přiveze ELBE DOC.K také pestrý doprovodný kulturní program, včetně progresivních hudebních produkcí českých a německých umělců. Během čtyř festivalových večerů vystoupí postupně OWL, Wim Dehaen, Enchanted Lands, Obelisk of Light, Linnéa, AUCO, New Magic, objekt klein a ProZeccoDJs.

„Máme velikou radost, že si pořadatelé vybrali pro konání tohoto malého, ale prestižního festivalu právě Ústí nad Labem a věříme, že se zde podaří založit tradiční akci zaměřenou na dokumentární tvorbu, která je v současné době čím dál více populárnější a přiláká do krajského města řadu návštěvníků. Filmová kancelář Ústeckého kraje se tak stala jedním z hrdých partnerů festivalu ELBEDOC.K,“ uvedla Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Kompletní program festivalu ELBE DOC.K lze najít na webových stránkách www.elbedock.cz. Festival nabízí i jednotlivé vstupenky se zvýhodněním pro studenty a seniory. Festival je realizován za podpory Ústeckého kraje a Filmová kancelář Ústeckého kraje je jedním z partnerů festivalu.

 

 

foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 12.5.2018 / 12.5.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies