Orientační nabídka


 

Festival pohybu, hravé i naučné odpoledne v knihovně

Na poslední květnovou sobotu přichystala Knihovna Ústeckého kraje Festival pohybu, zábavnou vzdělávací akci zaměřenou na správný pohyb dítěte a vývoj řeči a motoriky. Součástí rodinného odpoledne budou přednášky pro rodiče i hravé aktivity pro děti.
Tisková zpráva ze dne 22. května 2023
Děti provádí pohybová cvičení
 

 
 
V návaznosti na jarní semináře zaměřené na zdravý pohyb dětí, které Knihovna Ústeckého kraje pořádala, se letos poprvé uskuteční Festival pohybu. Tato akce si klade za cíl inspirovat a seznámit veřejnost s možnostmi, které souvisí se zdravým vývojem dětí.

Návštěvníci zde budou mít možnost seznámit se se základními principy montessori pedagogiky nebo s projektem Bookstart, jehož cílem je podpora raného čtenářství a rozvoje motorických dovedností u nejmenších dětí. Pro rodiče budou připraveny přednášky a odborné konzultace.

Přednáška fyzioterapeutky Barbory Lipšové bude věnovaná vadnému držení těla, jež bude ilustrováno fotografiemi konkrétních případů. Součástí bude také ukázka vhodných aktivit do domácího i venkovního prostředí (například překážkové dráhy nebo cvičení využitelných při hře s dítětem). Druhou přednášku povede logopedka Iva Hroudová, která se zaměří na souvislosti mezi řečovým a motorickým vývojem dítěte a poradí, jak vhodně a efektivně stimulovat řečový i kognitivní vývoj dítěte.

Dětští návštěvníci se pak mohou těšit například na překážkovou dráhu nebo na zdobení cupcakes. Chybět samozřejmě nebude ani odpočinková a herní zóna. Na festivalu bude také možné vyzkoušet si českou deskovou hrou Pohybovka, která spojuje kouzlo čteného příběhu a radost z pohybu, čímž pomáhá podporovat správný psychomotorický vývoj dětí. Výzvou pro všechny účastníky akce pak bude pokus o společný rekord v počtu správně udělaných dřepů.

Festival pohybu se uskuteční v sobotu 27. května od 13 hodin v Lidové části knihovny (Winstona Churchilla 3). Děti do 15 let mají vstup zdarma. Dospělí za akci zaplatí 50 Kč.

Text: Jiří Poživil, Oddělení komunikace Knihovny Ústeckého kraje 

Upoutávka na akci
Pozvánka - Festival pohybu

Děti provádí pohybová cvičení
Děti provádí pohybová cvičení
 

 

 
 
Zodpovídá: Mgr.et Bc. Ondřej Nitsch
Vytvořeno / změněno: 22.5.2023 / 22.5.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies