Orientační nabídka


International


Hledat
 

Filmaři vybírají v kraji vhodná místa k natáčení

V těchto dnech probíhá v Ústeckém kraji Location tour, v rámci které se představí unikátní a jedinečné lokace. Filmová kancelář Ústeckého kraje je nabízí filmařům a filmovým expertům, aby si je nafotili a zařadili do svých databází.
Tisková zpráva ze dne 31. května 2022
Filmová kancelář ÚK
 

 
 

Snažíme se nabízet Ústecký kraj jako region, který filmařům dokáže nabídnout velké množství lokací nejrůznějšího typu. Nabídka a zpřístupnění nových a neokoukaných míst z našeho kraje rozšiřuje portfolio nabídky filmovým štábům, které se k nám vydávají,“ vysvětluje náměstek hejtmana Jiří Řehák.

„Vybrali jsme kombinaci jedinečných a nově zpřístupněných lokací na základě zkušeností, co filmaře zajímá, co poptávají. Jedná se o lokace, které jsou tzv. „film friendly“, tedy víme, že je majitel ochotný se na natáčení domluvit,“ upřesnila Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Dvoudenní putování začíná na Lounsku a pokračuje se přes Podbořansko a Kadaň do oblasti Krušných hor. Druhý den zahájí na Ústecku a přes Děčín se filmaři dostanou až do oblasti Českého Švýcarska a Šluknovského výběžku. Na trase jsou filmaři upozorněni také na další zajímavá místa.

Letos je zařazená architektonicky oceněná plavecká hala v Lounech, krajinná scenérie Belvedér, romantická Růžová zahrada, impozantní interiéry vodní nádrže Fláje, kouzelný a zapomenutý zámek Pátek nad Ohří, moderní industriální komplex trmického lihovaru, soukromá a citlivě zrekonstruovaná prvorepubliková vila ve Varnsdorfu, přebudovaná niťárna v Kyjově a dvě sakrální památky, které nabízí nezaměnitelného genia loci - Františkánský klášter v Kadani a bazilika v Bohosudově.

Vstřícnost směrem k filmařům se kraji mnohonásobně vyplácí. Filmaři se k nám do kraje rádi vrací a tím pádem utrácí spoustu peněz právě v našem regionu. Na podporu tohoto fenoménu připravil Ústecký kraj dotační program, který by měl být vyhlášený na konci června.

Filmová kancelář Ústeckého kraje se podílela na řadě úspěšných a divácky oblíbených filmů i televizních projektů, např. Most!, Rapl 2, Zrádci, Ochránce, Svět pod hlavou, Jojo Rabbit, Úsměvy smutných mužů, Bourák, Zraněná srdce s Keirou Knightley nebo Extraction 2 s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli. Z posledních je aktuálně v kinech Stínohra.

Location tour pořádá Filmová kancelář Ústeckého kraje ve spolupráci se Státním fondem kinematografie, resp. s Czech Film Commission, která je jeho součástí.

1
Z dnešní cesty filmařů po Ústeckém kraji

2

3

 
 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 31.5.2022 / 31.5.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies