Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Firmy budou v Žatci nabízet zájemcům práci

 
up
Celkem 30 vystavovatelů z ČR i Německa a nabídka volných pracovních míst v automobilovém průmyslu, ve zdravotnictví, telekomunikacích nebo třeba pojišťovnictví. To vše bude připraveno pro návštěvníky burzy práce v Žatci (v Lidovém domě Panamera, Rooseveltova 625), kterou pořádá Úřad práce ČR (ÚP ČR) ve dnech 16. - 17. 10. 2014. Ústecký kraj tuto iniciativu uvítal a záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
 

 
 

Do Žatce se sjedou zaměstnavatelé z celého okresu Louny a specialisté tří saských úřadů práce (Agentur für Arbeit Sachsen, Radstad Deutschland a saxJOB Personalservice).

Poptávka bude zejména po technických profesích v automobilovém průmyslu. Firmy budou hledat mimo jiné techniky kvality, montážní dělníky, soustružníky, frézaře, obsluhu strojů a zařízení, elektromechaniky a pracovníky se zkušenostmi s lisováním, povrchovými úpravami materiálů apod. Zájem už projevily i o zaměstnance ve zdravotnictví, telekomunikacích a pojišťovnictví.

Návštěvníci získají mimo jiné přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem. Navíc budou moci přímo na místě, bez zbytečného stresu, absolvovat pracovní pohovor.

„Pro tyto případy doporučujeme všem, kteří mají opravdu vážný zájem najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis,“ upozorňuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí nad Labem Radim Gabriel a dodává: „Těm, kteří si s jeho napsáním nevědí rady, pomohou naši lidé. Vysvětlí jim, jak životopis správně napsat a k dispozici bude i tiskárna, aby si mohli dokument rovnou vytisknout.“

Burza je určená nejen nezaměstnaným, ale také čerstvým absolventům, stávajícím studentům, žákům a jejich rodičům. Zástupci ÚP ČR jim poradí v rozhodování při výběru vhodného povolání a s orientací ve vzdělávací nabídce škol.

Poslední burza práce se konala na Lounsku v roce 2008. Od té doby se tamní trh značně změnil. Důvodem byl rapidní úbytek pracovních míst, zaměstnavatelé prakticky neměli lidem co nabízet a tak zájem o obdobné akce z jejich strany opadl. Dnes je situace naprosto odlišná.

„Snažíme se aktivně komunikovat se zaměstnavateli a nabízet jim co největší součinnost. V rámci pravidelných návštěv ve firmách jsme zaznamenali jejich velký zájem o uspořádání burzy práce,“ říká ředitel kontaktního pracoviště ÚP ČR v Lounech Vratislav Pražák.  

Do organizace té letošní se zapojily i další instituce. Kromě Ústeckého kraje, který ji podpoří i finančně, se na její přípravě spolupodílí pracovníci Evropských služeb zaměstnanosti EURES.

Návštěvníci akce se tak mimo jiné dozví veškeré podrobnosti týkající se nejen pracovních, ale i životních podmínek v SRN. Zapojila se i Krajská hospodářská komora v Ústí nad Labem a agentura CZECHINVEST. Své zástupce bude mít na akci také Okresní správa sociálního zabezpečení Louny. Lidé se jich budou moci ptát na věci související se sociálním pojištěním. Dozvědí se, jaké doby se započítávají do doby důchodového pojištění a kdy mohou čerpat dávky nemocenského pojištění. Informace pro návštěvníky tak budou opravdu komplexní.

Vstup na akci bude návštěvníky i vystavovatele zdarma. Stejně jako dva speciální autobusové spoje z Loun a Podbořan, kterými se budou moci lidé na místo konání burzy dopravit. Podrobné informace o čase a místě odjezdů jsou zveřejněny na  http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/ulk/kop/louny.

 

Zdroj: Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 13.10.2014 / 13.10.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém