Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Firmy mají opět příležitost získat certifikát „Společnost přátelská rodině 2019“

 
01
Ústecký kraj i v letošním roce podpoří projekt Společnost přátelská rodině, který oceňuje firmy za jejich činnost v oblasti prorodinných aktivit. Garantem akce je organizace Síť pro rodinu, z.s.
Tisková zpráva z 5. června 2019
 

 
 

Certifikát mohou organizace obdržet na základě úspěšného auditu Společnost přátelská rodině. Proces tohoto auditu spočívá ve vyhodnocení 4 základních oblastí: zaměstnavatelských podmínek, prorodinných aktivit organizace, společenské odpovědnosti firem, prostředí firmy a jejího přístupu k životnímu prostředí. Audit probíhá ve třech fázích: dotazníkové šetření, kontrolní návštěva v organizaci a finální vyhodnocení pětičlennou porotou složenou z odborníků. Porota připraví závěrečnou zprávu, jejíž součástí bude nejen verdikt o udělení či neudělení certifikátu, ale také celkové hodnocení všech hodnocených oblastí a doporučení poroty, co je možné zlepšit, na co se zaměřit, případně co dělat jinak.

„Firemní kultura přátelská rodině může sehrát rozhodující roli při výběru zaměstnavatele. Loajální a stabilní zaměstnanci jsou pro firmy v době s častou fluktuací zaměstnanců velkým přínosem, proto se vyplatí věnovat jejímu zlepšování. A v tom firmám audit pomůže. Firmy, které prošly auditem, potvrzují, že samotný průběh auditu jim nabídl bohatou inspiraci, co všechno mohou dělat. Navíc v rámci slavnostního předávání certifikátů dostanou příležitost sdílet své zkušenosti s ostatními a zároveň se inspirovat přístupem dalších firem,“ vysvětluje Rut Kolínská přínos certifikátu pro zaměstnavatele.

„Porota složená ze špičkových odborníků na problematiku trhu práce reflektuje jeho aktuální potřeby. V posledních letech kromě nerovného odměňování se bohužel stále jedná především o flexibilní formy práce, které mohou zásadně ulehčit slaďování práce a péče o rodinu, a to jak o děti, tak i o další členy rodiny, zejména seniory. V evropském kontextu patříme v obou případech mezi poslední, “upozorňuje koordinátorka certifikace Irena Přibylová.

 

Síť pro rodinu, z.s. přijímá přihlášky organizací jakékoliv velikosti, ale s celorepublikovým dosahem k auditu zaměřenému na firemní kulturu do 30. června 2019. Pokud firmy projdou auditem, mohou i letos získat prestižní certifikát „Společnost přátelská rodině“, který je udělován na dobu 3 let. Slavnostní předávání certifikátů proběhne na podzim 2019.

 

Přihlášky lze podat koordinátorce certifikace SPR Ireně Přibylové: irena.pribylova@sitprorodinu.cz, 773 819025.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 5.6.2019 / 5.6.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém