Orientační nabídka


 

Folklore Is Not Dead

ROUDNICE NAD LABEM
Lidovou kulturu a folklór chápeme dnes jako své ryze autonomní národní dědictví. Jeho smysl byl však po léta ohýbán dle aktuálního (zejména politického) směřování. Prvotní okouzlení národních buditelů a romantických umělců je již dávno pryč. Zbyla nám pachuť nucených lidových veselic v zájmu národních ideologií.
a
 

Odkazy

  • https://galerieroudnice.cz/vystavy/folklore-is-not-dead
    Náš návrat k tradici je pozvolný, znovuobjevování jejich smyslu je často pokřiveno vrozeným odporem k umělému živému konfliktu i odrazem přirozeného konfliktu tradice a modernity, lidovosti a umění. Dnes se folklór často jeví jako exotická marketingová strategie pro obchodní partnery z cizích zemí, bývá parodován, zesměšňován a zneužíván. Na druhou stranu začínáme tradiční lidovou kulturu v dnešní ukvapené době opět vnímat jako znovu nalezený domov, pramen poznání své vlastní identity.

 
Kdy:
29.7.2022 - 30.10.2022
 
Lidovou kulturu a folklór chápeme dnes jako své ryze autonomní národní dědictví. Jeho smysl byl však po léta ohýbán dle aktuálního (zejména politického) směřování. Prvotní okouzlení národních buditelů a romantických umělců je již dávno pryč. Zbyla nám pachuť nucených lidových veselic v zájmu národních ideologií... Náš návrat k tradici je pozvolný, znovuobjevování jejich smyslu je často pokřiveno vrozeným odporem k umělému živému konfliktu i odrazem přirozeného konfliktu tradice a modernity, lidovosti a umění. Dnes se folklór často jeví jako exotická marketingová strategie pro obchodní partnery z cizích zemí, bývá parodován, zesměšňován a zneužíván. Na druhou stranu začínáme tradiční lidovou kulturu v dnešní ukvapené době opět vnímat jako znovu nalezený domov, pramen poznání své vlastní identity. 

Kolektivní výstava FOLKLORE IS NOT DEAD představuje vybrané současné české a slovenské umělce mladší a střední generace, kteří s lidovou tématikou vycházejí jako s referenčním polem, v němž rozehrávají pomocí malby, sochy, videa i zvuku mnohavrstevnatou myšlenkovou partii s tradicí. 

RUFINA BAZLOVA x TEREZA BUŠKOVÁ x SONYA DARROW x MARTIN DUŠEK x HANA GLOZOVÁ x JOLANA HAVELKOVÁ x LUCIE VÍTKOVÁ x ANNA HULAČOVÁ x ANETTA MONA CHIⱾA x LUCIA TKÁČOVÁ X PAVEL JESTŘÁB x KATEŘINA KOMM x MAUD KOTASOVÁ x MAREK KVETAN x MARIE LADROVÁ x JARMILA MITRÍKOVÁ / DÁVID DEMJANOVIČ x NATALIE PERKOF x EMÍLIA RIGOVÁ – BÁRI RAKLORI x MARTIN SKALICKÝ x IVANA SLÁVIKOVÁ x IVANA ŠÁTEKOVÁ x KATEŘINA ŠEDÁ x BARBORA ŠEMBEROVÁ x PETR ŠPRINCL / MARIE ŠPRINCL / LUKÁŠ JIŘIČKA x VERONIKA ŠREK BROMOVÁ x JARO VARGA x VLADIMÍR VÉLA x JAN VYTISKA
 

Typ akce:
  • Kulturní akce
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 12.9.2022 / 12.9.2022
 
 

Výpis akcí dle názvu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém