Orientační nabídka


 

FOTOGALERIE: Druhé nejmenší město v republice obhájilo vítězství ve Skleněné popelnici

001
Zámeček Větruše vytvořil kulisy slavnostnímu vyhlášení výsledků tradiční soutěže Skleněná popelnice za rok 2015. V třídění odpadů se šampionkou mezi obcemi stala Doubice, mezi městy pak byla nejlepší Loučná pod Klínovcem. Ta je se svými 124 obyvateli druhým nejmenším městem v České republice. Soutěž obcí v třídění odpadů každoročně vyhlašuje Ústecký kraj a Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s.
Tisková zpráva ze dne 28. června 2016
 

 
 

Město Loučná pod Klínovcem obhájilo své prvenství z předchozího ročníku. Podle radnice je to důkaz toho, že třídění odpadů ve městě funguje tak, jak má. „Občané u nás třídí a třídí hodně. A kdybychom měli možnost rozšířit počet stanovišť, třídili by ještě více,“ říká Klára Durecová z Městského úřadu v Loučné pod Klínovcem. Ve městě nyní mají šest sběrných míst, kde jsou zpravidla umístěny dvě sběrné nádoby od každé komodity, ale potřeba by jich bylo osm až deset. Za Loučnou pod Klínovcem se v kategorii měst na druhém místě, stejně jako v minulém ročníku soutěže, umístil městys Ročov, na bronzové příčce se usadil městys Brozany nad Ohří.

 

V kategorii obcí se na přední příčky posouvali finalisté z roku 2014 a objevil se i jeden nováček. Z třetího na první místo za rok 2015 poskočila obec Doubice. Jen o několik málo bodů méně měla druhá obec Měděnec, která v předchozím finále vůbec nefigurovala, a ze čtvrtého na třetí místo v meziročním srovnání vystoupala obec Kryštofovy Hamry. „S tříděním odpadů máme dobré zkušenosti, sbíráme poměrně velké množství tříděného odpadu. Aktuálně se snažíme domluvit s okolními obcemi na určité optimalizaci a sjednocení celého systému třídění v celém Šluknovském výběžku,“ prozrazuje starosta Doubic Jan Drozd.

 

Ocenění každoročně přebírá také „Skokan roku“, tedy město či obec, která se v meziročním srovnání výsledků třídění odpadů posunula o nejvíce příček směrem nahoru. Tento titul v rámci soutěže Skleněná popelnice 2015 získala obec Otvice na Chomutovsku, která poskočila o 45 míst.

 

Soutěž Skleněná popelnice je součástí projektu realizovaného krajem a společností EKO-KOM nazvaného Intenzifikace odděleného sběru v Ústeckém kraji. „Tento program si klade za cíl mimo jiné zvýšit objem vytříděného odpadu v kraji. Podle nejnovějšího plánu odpadového hospodářství z listopadu loňského roku chceme do roku 2020 zvýšit celkovou recyklaci odpadů na 70 %, celkové využití odpadů z obalů dokonce na 80 % - a to bez spolupráce kraje a měst a obcí nepůjde. Je skvělé, že si obce umí se sběrem tříděného odpadu poradit a že dokáží motivovat své občany a přesvědčit je, že třídit je moderní, normální a správné konání,“ řekla vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Monika Zeman, která se spolu s krajským zastupitelem Pavlem Vodseďálkem ujala předávání cen.

01
Monika Zeman, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství spolu s krajským zastupitelem Pavlem Vodseďálkem při předávání cen.

02

03

04

06

07

08

09

10

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 28.6.2016 / 28.6.2016 | Účinnost od-do: 28.6.2016-28.7.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém